Неявка свідків, ініціатива Генпрокуратури і тактика адвокатів Кернеса

Чергове засідання у справі Харківського міського голови тривало пів години. Сьогодні ані мітингів, ані акцій, ані свідків. Зате є пропозиції – змінити порядок дослідження доказів. Це означає, перейти від допиту свідків обвинувачення до тих, які представляють захист. Адвокати Кернеса категорично проти. Представники потерпілих дотримуються нейтральної позиції. А суддя переносить слухання справи на наступне засідання.

11 година. Має починатися чергове судове засідання у справі Геннадія Кернеса та двох його охоронців. Автомобілі міського голови Харкова – вже біля Київського райсуду Полтави. Щоправда, біля чорного входу. Біля будівлі суду – спокійно. А всередині на початок засідання чекає і пан Кернес, і один з потерпілих Сергій Ряполов. Не вистачає лише трьох свідків обвинувачення. 

/- Прізвища які там?

- Руденко, Марченко та Шевченко.

- Повинні були з'явитися?

- Повинні. Але з невідомих причин не з'явилися/

74 свідки обвинувачення, 60 із них – вже опитані, 14 – ще не були під присягою суду – така математика запланованих допитів у справі Кернеса та його двох охоронців.

Олександр Гунченко, адвокат Геннадія Кернеса

- Це провина повністю лежить на Генпрокуратурі. Вони не змогли організувати доставку свідків на судове засідання. Це не наші свідки. Як доставляти своїх свідків (свідків захисту), ми зразково продемонструємо.

Раніше було встановлено порядок та обсяг дослідження доказів. Згідно з ним, перших допитують свідків обвинувачення, других – свідків захисту, остінній етап – дослідження доказів. Але ж допитувати нікого. Тож Генпрокуратура ініціює змінити послідовність вже прийнятого порядку. Адвокати Кернеса – проти таких змін. 

Олександр Гунченко, адвокат Геннадія Кернеса

- Сторона захисту не баче причин для змін порядку. Це питання «тактики нашого захисту».

Захисники потерпілих до змін порядку дослідження доказів були готові. Але приймають позицію адвокатів Кернеса.

Євгеній Мусийчук, адвокат потерпілих

- Ми вважаємо, що це правильно. В іншому випадку, це було б порушенням кримінального процесу.

Пан Кернес небагатослівний. Позицію своїх адвокатів підримує.

Геннадій Кернес, обвинувачений

- Необхідно викликати всіх свідків зі сторони обвинувачення. Тільки у відкритому судовому засіданні можна встановити істину по даній справі.

За рішенням суду на свідків, які не явилися до залу суду, чекає повторний примусовий привід. Наступне засідання відбудеться вже за місяць 24 квітня.

Стрічка новин