Більше 100 полтавців у суботу пройшли обстеження у пересувному флюорографі

Патології у них не виявили. У нашому місті щороку до Всесвітнього дня боротьби із туберкульозом влаштовують подібні профілактично-інформаційні заходи.

У суботу на Театральній площі говорять про епідемію.

Володимир Печериця, головний лікар Полт.обл.протитуберкульозного диспансеру

- На Україні з 1995 року є епідемія туберкульозу. На Полтавщині вдавалося трохи довше втримувати показники, до 2002 року. Але на сьогоднішній день епідемія туберкульозу рахується і в Полтаві, тому що показник 50 на 100 тисяч населення перевищений.

Захід у центрі міста, кажуть організатори, – чергова нагода привернути увагу громадськості до цього захворювання.

Максим Демченко, виконавчий директор БО «Світло надії»

- Якщо люди, пересічні громадяни, усвідомлять, що для них є ризик інфікування туберкульозом, якщо вони раз на рік будуть проходити обстеження, і в разі виявлення позитивного результату на туберкульоз – йти до лікаря і лікуватися, то ми здолаємо цю епідемію.

Влада, благодійні організації, лікарі та волонтери задля цього об'єднують свої зусилля. Та вкотре наголошують на необхідності профілактики.

Олександр Помилой, волонтер

- Одна профілактика - це дійсно профобстеження, тобто, флюорографічне обстеження. Інша профілактика - так як наші волонтери величезну справу роблять в тому, що вони на словах пояснюють людям, як можна уберегтися від туберкульозу.

Аби виявити рівень обізнаності полтавців в питаннях туберкульозу, волонтери проводять скринінгове анкетування і перевіряють, що люди чули про це захворювання.

Юлія Заяць, керівник волонтерського загону «Єдність» УМСА

- Ми як медики маємо знання і розуміємо, що їхня обізнаність трішки бажає кращого. І тому такі акції є доволі важливими, думаю, не тільки для нашої Полтави, а й по всій Україні.

Для бажаючих перевірити себе – пересувний флюорограф. В суботу його послугами скористалося 108 осіб. У жодного патології не виявлено.

Стрічка новин