Новий заступник мера, 22 мільйона на тротуари, переходи і парки, та ймовірність появи у Полтаві льодового палацу

В останній робочий день тижня відбулася сесія міської ради. У протистояннях та обговореннях депутати розглянули 60 питань.

Депутати міської ради знову повертаються до бюджету на 2017 рік. Під час роботи десятої сесії сьомого скликання вносять зміни до показників.

Андрій Матковський, депутат Полтавської міської ради

- Додатково виділити 10 мільйонів школам і дитячим садкам за заявками керівників цих закладів. Це на парти, дошки, швабри, спортінвентар. Щоб гроші не збирали з батьків. Друге – збільшення стипендій спортсменам і студентам на 200 гривень. Виділення 11 мільйонів гривень на реконструкцію доріг, тротуарів, кладовищ і так далі.

Чому одразу після прийняття бюджету вностять до нього зміни – міський голова пояснює специфікою процесу закупівель, яку мають проводити через електронну систему. Як результат – це значно затягується у часі. 

Олександр Мамай, Полтавський міський голова

- Навіть хліб закуповувати для дитячих садочків треба через PROZORRO. І сьогодні ми хочемо, щоб управління освіти провело конкурс, торги, отримали кошти, і діти на 1 вересня сіли за нові парти, користувались дошками, а в дитсадочках купили обладнання готувати дітям їсти. Це так, щоб ви просто зрозуміли, шановні депутати. Тут же і програма ЖКГ. Якщо ми у липні чи у червні проголосуємо кошти на ремонт дахів, поки все попроходить, це буде середина вересня. Коли ремонтувати дахи?

22 мільйона зокрема депутати виділили на управління житлово-комунального господарства.

Тетяна Чумак, начальник бюджетно-фінансового управління Полтавського МВК

- З них 3 мільйона гривень – це реконструкція вулиці Нікітченка. 11 мільйонів – капітальний ремонт проїзної частини, доріжок та місць поховань. 3 мільйона гривень – капітальний ремонт підземних переходів, 3 мільйона гривень – капремонт тротуарів, півтора мільйона – на капітальний ремонт парку імені Котляревського, «Вічний вогонь», Меморіл Солдатської слави.

А ще під час сесії міський голова розповів: буквально зранку отримав дзвінок від губернатора Полтавської області. Валерій Головко повідомив йому, що у Полтаві пропонують збудувати мега-ковзанку за понад 100 мільйонів гривень.

Олександр Мамай, Полтавський міський голова

- Оце хоче Федерація хокею України збудувати за власні кошти отакий льодовий палац. І передадуть на територіальну громаду.

Поки що надали тільки ескізний проект, і від Полтави просять генеральний план. Чи буде палац у місті – буде відомо, коли зроблять і затвердять депутати генплан.

Опрацювали депутати 60 питань. Серед них були і ті, що стосувались змін у складі керівників міста.

Наталія Сук, заступник Полтавського міського голови

- Пропонується звільнити із займаної посади Чепурка Олексія Григоровича. Він написав заяву за власним бажанням на звільнення.

Натомість, із 28 березня запропонували прийняти на службу та затвердити на посаді заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів Андрія Ляміна.

Андрій Лямін, заступник міського голови з питань ЖКГ

- Починав я з інженера 1 категорії з самих низів, і дослужився до першого начальника управління ЖКГ. Після того працював у приватній організації головним інженером. За фахом я економіст. 

Кандидатуру підтримали 22 з 39 присутніх депутатів.

На наступну сесію мер передбачає створення гіперкоаліції у раді. 

Олександр Мамай, Полтавський міський голова

- Треба було зробити якийсь переломний період. Ми його сьогодні зробили. На 98% мені це вдалося. Сьогодні всі проголосували вчасно, і я готовий морально насти певну моральну, економічну і політичну свою власну відповідальність за те, що буде відбуватись у нашому місті весною, влітку і восени.

Стрічка новин