Група полтавських волонтерів знову вирушила на Схід

Вони підготували захисникам сюрпризи для підняття настрою: домашню їжу та те, про що досі не подбала держава. Тепловізори, метеостанції для артилеристів на передову досі купують небайдужі.

За годину – дві їм вирушати. Пакуються коробки, оглядаються автівки, під'їздять люди, які поспішають долучитися до поїздки. Ця дівчина привезла цигарки. Родина Моісеєнків із Шишак – із повним багажником смачного. 

/Кекси передаєм, пиріжки передаєм, рогалики. Котлети посмажили, до 500 штук ось тут котлет/

На кухні у Лідії Моісеєнко перед кожною поїздкою наших волонтерів збирається півсела. Смажать, печуть, щоб домашнім порадувати захисників. 

Лідія Моісеєнко, допомагає армії

- У мене команда уже склалася. Дівчата – пенсіонери в основном. Уже три роки, ось уже 4-й ми разом.

Збирається на Схід і господиня швейної майстерні Галина Бутинович. Більше трьох років, як вона виготовляє маскувальні сітки та халати, шиє білизну і всіляко допомагає волонтерам. Каже, кожна поїздка на передову вражає душу. 

Галина Бутинович, допомагає армії

- Розмовляти не можу тиждень. Двома словами не скажеш. Це треба бачити очі.

Незмінні помічники волонтерів – фармацевти. Щоразу одне з комунальних підприємств передає речі, дуже потрібні військовим.

Руслан Гнєздов, допомагає армії

- Медикаментами, препаратами, завжди, коли збирається поїздка, виділяється машина, їду я, тобто, забезпечуємо поїздку автомобілем, паливом.

Як тільки почалися бойові дії, зайнявся волонтерством Вячеслав Шишук. Це батько кіборга із позивним «Север», історію його сина описали у  книгах. 

Вячеслав Шишук, допомагає армії

- «АД-242» книга ця. Аеропорт Донецький, 242 дня вони там були, тоді він  був, як їх підірвали, його кращий друг потрапив у полон, його Моторола застрелив – Ігор Броневицький. Їх як підірвали, все, він, так Богу було угідно, 9 поверхів пролетів, і навіть ногу не зламав.

Поки син воював, він переніс три інсульти. Зараз чоловік – господар приватного сільськогосподарського підприємства, вирощує зерно і часто їздить на передову. Цього разу особисто везе нашим артилеристам метеостанцію. 

Вячеслав Шишук, допомагає армії

- Оце їду, передам. Думаю, вона врятує не одне життя. Артилерія залежить – снаряд летить на 15-30 клометрів, залежно від погодніх умов, від напрямку вітру, від дощу, туману відхилення є.

Волонтери розповіли: маршрут поїздки розгалужений: Авдіївка, Бутівка, Водяне, Попасне. У «гарячі точки» відвезуть їжу, дрова, медикаменти, матеріали для бліндажів та дороговартісну військову техніку. 

Стрічка новин