Представники різних конфесій сьогодні разом молилися в обласній адміністрації

Баптисти, п'ятидесятники, греко-католики, православні та інші християни зібралися, щоб виконати наказ Президента про відзначення в Україні 500-річчя Європейської реформації.

Перший спільний для всіх християнських конфесій на Полтавщині молитовний сніданок починають із «Отче наш». Подібний захід у Полтаві проводиться вперше. Тут католики, протестанти, православні. Звучать заклики до братерства, молитви за Україну, її армію, та щоб Бог дав мудрості владі. Губернатор проголошує слово про те, що така зустріч – сигнал суспільству до єднання. 

Федір, Архієпископ Полтавський і Кременчуцький УПЦ КП

- Коли ми об'єднуємося навколо добра, то тут не може бути міжконфесійних якихось поділів. Тому що мораль, добро, воно походить від Бога, і ми всі можемо разом творити добро. Захищати свою Батьківщину, служити своєму народові, служити Богові.

Володимир Коршун, старший пастор Християнської Церкви «Слово життя»

- Молитовний сніданок дуже важливий, тому що ми хочемо підняти важливість молитви, молитви різних церков, різних конфесій.

Цю зустріч влаштували на вимогу Президентського указу про святкування в Україні 500-річчя європейської реформації. У ньому Петро Порошенко наголосив на історичному значенню цієї події у становленні Європи.  Мотивом до підписання Указу було відзначення ролі протестантських церков в історії України, їх гуманітарної та соціальної ролі. В рамках відзначення ювілею релігійного руху у Європі на Полтавщині планують провести ряд заходів. 

Михайло Роман, голова міжконфесійного комітету по відзначенню 500-річчя Європейської реформації в Полтавській області

- Це будуть і велопробіги, і це будуть далі, можливо, і «круглі столи», у нас відбудеться День Біблії в театрі Гоголя. Ми будемо намагатися показати, що для нас, як для християн, базовим, першим має стати якраз духовна підвалина.

Стрічка новин