На День народження Леоніда Глібова в музей Короленка запросили дітей

5-класники познайомилися із творчістю відомого байкаря та дізналися дещо з його біографії. Приміром, яке він мав дитяче прізвисько та чому на схилі літ називав себе «дідусем Кениром».

У березні виповнилося 190 років від Дня народження Леоніда Глібова. У літературно-меморіальному музеї Короленка із такої нагоди – 5-класники з 8-ї школи. Із уроків вони вже трохи знайомі із його творчістю та знають, що таке «байка».

Микита Костенко, учень 5 класу Полтавської школи №8

- Байка - це літературний вірш, який повчає людей тому, що робити можна, а що не можна. Отак.

Працівниці музею кажуть: старалися підготувати захід так, щоб у доступній формі розповісти основне про відомого байкаря.

Олеся Головко, науковий співробітник музею В.Г.Короленка

- Такий захід називається «Чарівна скарбниця дідуся Кенера», і ми будемо гортати сторінки книги його життя. Тобто, у нас буде 4 сторінки, будемо розглядати дитячі роки, коли він пішов у гімназію, чому він називав себе дідусем Кенером...

Псевдонімом «дідусь Кенер» Леонід Глібов підписувався на честь своєї пташки – канарки, яку йому подарували. Музейникам довелося дослідити біографію байкаря на предмет цікавості для дитячої аудиторії.

Людмила Вітенко, провідний спеціаліст музею В.Г.Короленка

- Ми знайшли такий цікавий факт у біографії Леоніда Глібова, що його називали «квітчастим королем», бо крім того, що він з дитинства любив літературу, любив читати і навчатися, найбільшим його захопленням була його грядочка.

За любов до квітів і рослин Леоніда Глібова однолітки прозвали  «квітчастим короликом». У музеї розповідають: коли настав час навчатися у гімназії, письменник найбільше переживав саме за свої квіти. Спеціально для заходу музейники підшукали актора для ролі маленького Леоніда. 

Через хворобливість Леонід Глібов не ходив до початкової школи, читати та писати навчився вдома. Народився відомий байкар на Полтавщині, в селі Веселий Поділ на Хорольщині.

Стрічка новин