Проти насильства

У Полтаві за «круглим столом» зібралися благодійники, соціальні служби та правоохоронці. Говорили, як працювати із сім'ями, де процвітає насильство. Особлива увага цього разу – вимушено переміщеним жінкам.

За офіційною статистикою, 68 відсотків жінок в Україні визнано жертвами домашнього насильства, у цифрах – це 18 мільйонів осіб. У полтавській поліції повідомляють: найчастіше про насильство заявляють жінки.

Жанна Ахіджанян, начальник дільничних офіцерів поліції ГУ НП у Полтавській області 

- Близько 2 тисяч повідомлень щодо насильства в сім'ї. В основному фізичне насильство, особливо – після надмірного вживання алкогольних напоїв. Зрозумійте правильно, не всі жінки, чоловіки, не всі родини звертаються, коли трапляється насильство в сім'ї.

Благодійна організація «Світло надії» за «круглим столом» збирає поліцейських, соціальні служби та медиків. Мета – обговорити заходи з  профілактики домашнього та гендерно-орієнтованого насильства, особливо – серед вимушено переміщених осіб.

Ольга Гришко, програмний спеціаліст БО «Світло надії»

- Вони є трохи більшою групою ризику через те, що у приймаючих громадах, коли вони працевлаштовуються, коли вони шукають житло, коли вони звертаються за державними видами допомоги, вони часто зазнають різних проявів насильства. Ми не маємо на увазі виключно фізичне. 

Окрім фізичного, вирізняють насильство екомічне, психологічне. Не обов'язково вимушено переміщені жінки зазнають його вдома. Під категорію насильства підпадають також гендерні стереотипи, приміром, стосовно жінки за кермом. Жертви насильства можуть звернутися до благодійників, поліції чи соціальних служб. Проте, не на камеру нам розповіли: для агресора втручання сторонньої людини – як підлити олію у вогонь. Потрібні суворі методи покарання, проте вони поки не передбачені законодавством. 

Стрічка новин