Вибухи на складі боєприпасів. Фото

Вибухи на складі боєприпасів. Фото

З міста Балаклія вже евакуйовано 19 000 людей, повідомила ДСНС. СБУ підозрює саботаж.

Військовий арсенал, розташований поблизу міста Балаклія на Харківщині, - найбільший склад боєприпасів на теренах України. Пожежа там почалася близько 2.45 ночі. Удень над місцем надзвичайної ситуації стоїть густий дим і вибухають снаряди.

Згідно з даними Міністерства оборони, пожежа поширилася приблизно на третину площі арсеналу. Евакуйовано понад 20 000 мешканців міста Балаклія і навколишніх сіл.

На Харківщину прибув прем'єр-міністр України Володимир Гройсман координувати роботи з локалізації аваірії.

Рятувальники не можуть застосувати авіацію для гасіння пожежі на складі боєприпасів в Балаклії на Харківщині. Про це повідомив заступник голови департаменту реагування ДСНС Петро Коротинський. "Боєприпаси вибухають і розлітаються, дальність розльоту 0,5-1 км. Там застосовують пожежні танки від Міністерства оборони, там є спеціальна команда, у якої є броньована техніка, яка може зайти туди і провести необхідні роботи", - сказав чиновник.

Військові пожежники намагаються локалізувати наслідки інциденту. Інформації про жертви серед цивільних чи військових наразі немає. Навколо військового арсеналу створили зону безпеки у 5 км. Крім того, для всіх літальних апаратів закрили повітряний простір у зоні в 50 км.

Майже 20 тисяч місцевих мешканців евакуювали з району лиха.

Нацгвардія, поліція, служби ДСНС та транспорт для вивезення людей прибувають на місце. Військовий прокурор повідомляв про можливу диверсію.

Найбільшу небезпеку становлять розриви крупних снарядів.

Вибухають склади з боєприпасами. За словами речників Міністерства оборони, загальна площа арсеналу під Балаклією сягає 350 га.

Стрічка новин