Будівельні організації беруть до себе студентів профільних спеціальностей ще під час навчання

Відповідні угоди підприємства укладають із вишами для того, аби у подальшому отримати працівників. Натомість, дають можливість їм практикуватись ще під час навчання. Така співпраця, зокрема, добре налагоджена у Полтавському Національному технічному університеті. І нині працюють над розширенням можливостей. Про необхідність цього говорили під час розширеного засідання Академії будівництва України, що відбулося у навчальному закладі.

На базі Полтавського національного технічного університету відбулося розширене засідання територіального відділення Академії будівництва України. Не випадково, бо база підготовки будівельників у полтавському виші має давні корені та високий рівень. Зокрема, інженерів-будівельників у Полтаві готують з 1930 року.

Сергій Пічугін, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки

- Ми маємо найкращі лабораторії в Україні будівельного профілю. Це лабораторія конструкції, будівельних матеріалів. Ми маємо потужний викладацький колектив: доктори, професори у достатній кількості. Ми готуємо кадри всіх рівнів, від бакалавра до магістрів, кандидатів і докторів наук.

Залюбки долучаються до конференції нинішні керівники профільних обласних управлінь.

Тимофій Голбан, начальник управління капітального будівництва Полтавської ОДА

- Це дуже гарний крок для популяризації області, міста, вузу вцілому по Україні, так і самого технічного спрямування. Основна задача зараз - популяризувати спеціальності і збільшити економічну привабливість роботи, аби люди залишались тут, а не від'їздили до Польщі чи інших країн.

Випускники вишу, які десятиліттями розбудовують цілі міста, говорять про необхідність співпраці навчального закладу та будівельних підприємств.

Олексій Ландар, керівник ВАТ «Полтавтрансбуд»

- Все передове, що було започатковане в технічному університеті, практично застосовувалось у нас на виробництві. Така взаємодія з виробництвом - це тільки «+», це тільки потрібно і молодим фахівцям, і те, що нам потрібно на виробництві.

Останні 10 років активно співпрацюють з технічним університетом і в компанії «Термастіл».

Костянтин Копотун, засновник компанії «Термастіл»

- Серед наших інженерів досить багато випускників Полтавського технічного університету. Ми сьогодні збираємось підписати договір про більш глибоку інтеграцію між технічним університетом та нашим підприємством. Хочемо запропонувати спільні програми з підготовки спеціалістів, проходження практики на нашому підприємстві.

Така угода під час засідання Академії була підписана. Крім того, відбулася й інша знакова подія.

Іван Назаренко, президент Академії будівництва України

- Це вибори голови територіального відділення Академії. На цю посаду від імені Академії пропонується ректор цього університету, і ми плекаємо надію, що Володимир Олександрович буде, як і все він робить, з великою віддачею у своїй роботі. І буде працювати в Академії.

Очільника Полтавського Національного технічного університету Володимира Онищенка таки обрали головою територіального відділення Академії будівництва України. Він, у свою чергу, розповів, що у вузі з оптимізмом дивляться у майбутнє на прикладі фундаментального для вишу - будівельного факультету. 

Володимир Онищенко, ректор ПолтНТУ

- Формула успіху нашої діяльності у тому, що освіта, наука, влада і бізнес повинні працювати спільно в унісон. І це буде забезпечувати високоякісну підготовку для, у тому числі, і будівельної галузі. Це така концепція нашого подальшого розвитку Полтавського технічного університету, яку ми вбачаємо в співпраці з реальним сектором економіки. 

Стрічка новин