Кабмін схвалив законопроект про Службу фінансових розслідувань

Кабмін схвалив законопроект про Службу фінансових розслідувань

За словами міністра фінансів Олександра Данилюка, планується, що в службі працюватимуть близько 3,5 тисячі співробітників.

Український уряд на засіданні в середу, 22 березня, схвалив законопроект про створення Служби фінансових розслідувань. Законопроект був розроблений міністерством фінансів разом з експертами. Нова структура буде створена на заміну податковій міліції, яку в грудні минулого року випадково ліквідував український парламент.

До основних функцій служби належатиме виявлення, припинення, розкриття та досудове розслідування злочинів проти інтересів держави в економічній, фінансовій та податковій сферах. На відміну від податкової міліції, яка застосовувала силові методи роботи, новий орган буде більш аналітичним. Служба буде повністю демілітаризована та виведена зі складу Державної фіскальної служби, зазначається у повідомленні на сайті Кабінету Міністрів. Створення Служби фінансових розслідувань, зокрема, передбачено Меморандумом про співпрацю України із МВФ.

За словами міністра фінансів Олександра Данилюка, який представив законопроект, у службі працюватимуть 3,5 тисячі співробітників, передбачається створення семи регіональних центрів, повідомляє агентство "Українські новини". У кожному з центрів працюватимуть по 300 осіб, а в центральному управлінні - 400 співробітників.

Найближчим часом проект закону буде обговорено на засіданні Національної ради реформ та внесено на розгляд до Верховної Ради. "Вже зараз ведеться робота над практичним запуском Служби фінансових розслідувань", - йдеться в повідомленні уряду.

Стрічка новин