Що думають полтавці про реформування галузі охорони здоров'я?

Відповіді приїхали послухати представники профільного Міністерства та фахівці громадських організацій. З такими візитами нині відвідують всі регіони. Всеукраїнський тур називається «Зміни ТИ». У Полтаві – десятому за рахунком місті – відбулося дві консультації: щодо рівного доступу до політики та медичної реформи.

Вони збирають інформацію від представників органів місцевого самоврядування і лікарів про те, як має працювати реформа у сфері охорони здоров'я та як треба змінити виборчі правила, аби отримати підзвітну владу на рівні міста, області. Всеукраїнський тур «Зміни ТИ» докотився до Полтави. В обласній адміністрації питають, чи правильно сформулювали проблеми і рішення. На основі цих обговорень дадуть правки до Нацради реформ.

Андрій Андрушків, керівник проекту в ГО Центр UA

- Ми її систематизуємо, відправляємо у МОЗ, і вони вносять у робочому режимі кожного тижня, якщо це суттєва інформація, правки в проекти. Нормативно-правові акти зараз на розгляді, на громадському обговоренні. Минулого тижня був презентований закон про зміни системи охорони здоров'я. Така сама історія з виборчим правом.

До громадських організацій доєднуються представники МОЗу.

Роман Ілик, заступник Міністра охорони здоров'я України

- Це є одна з найскладніших реформ, що реалізовуються в Україні. І що головне – торкнеться вона кожного із нас. Сьогодні успадкована від Радянського Союзу дифективна система управління фінансування охороною здоров'я, коли держава утримує за наші з вами кошти неефективну мережу закладів охорони здоров'я, сподіваюсь, поступово, починаючи з літа цього року, почне кардинально змінюватись.

Кажуть: приїхали перевести критику пропонованих змін на рівні Києва в конструктив зацікавлених сторін. Адже думки по Україні різняться.

Інна Борзило, лідерка напрямку «Рівний доступ до політики» Центру UA

- Десь, де зміни в сфері охорони здоров'я почали впроваджувати кілька років тому в якості експерименту окремих прогресивних політиків, там вже встигли відчути переваги системи, яку пропонує МОЗ.  В решті регіонів є острах, є нерозуміння. 

Гості запевняють: не перший рік працюють над змінами.

Андрій Андрушків, керівник проекту в ГО Центр UA

- Ми проштовхували зміни до законодавства уже 7 років, починаючи з закону «Про доступ до публічної інформації», яким журналісти користуються уже 5 рік. Мій колега Олександр Ябчанка працює в медичній групі РПР, разом з експертами «Реанімаційний пакет реформ» ми подали і проадвокатували більше 100 нормативно-правових актів. Це закон про національне антикорупційне бюро, закон про електронне декларування статків, новий закон про держслужбу...

Десятий регіон. Стартували в лютому, фініш планують у червні. Всього мають відвідати 70 міст, охопити 23 регіони та кілька райцентрів України.

Стрічка новин