У Полтаві реалізують більше 10 волонтерських проектів

Екологія, соціальна та медична сфери, культура – стосуються вони різноманітних напрямків. Свої ідеї щодо того, як зробити цей світ кращим, на відповідний конкурс подавали представники волонтерських загонів міста. Сертифікати переможцям вручали на Форумі волонтерів.

Юлія Заяць – майбутній сімейний лікар. Зараз навчається на 3 курсі. А у вільний від лекцій час вона зі своїми однодумцями із загону «Єдність» займається волонтерством.

Юлія Заяць, волонтер

- Ми намагаємося максимум охопити, щоб допомогти людям. Це і сан-просвітня робота. Ми читаємо різні лекції, різні тренінги, оскільки в нас є певні знання. Особливо – у студентів після третього курсу, то вони можуть своїми знаннями ділитися, і тим самим допомагати оточуючим. Також ми працюємо з дітками в онкогематологічному відділенні.

А цього дня волонтери збираються на Форум. Такий захід у Полтаві відбувається вже другий рік поспіль. Його мета – обмін досвідом, обговорення напрямків суспільного життя, де є потреба у допомозі волонтерів. Організатором Форуму виступив Полтавський міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, який на початку 2000-х став першопрохідцем у волонтерському русі нашого міста.

Ольга Буднікова, директор Полтавського міського центру для сім'ї, дітей та молоді

- Не вистачало у нас професійних кадрів, які вирішували б ті чи інші проблеми, які працювали б у соціальній сфері. Тому ми закликали молодь, здебільшого це були учні, студенти, які допомагали б соціальним працівникам у своїй роботі. Вони організовували акції, тренінги, лекції, бесіди, заходи, допомагали ветеранам, дітям, інвалідам.

Нині цей рух активно розвивається у Полтаві. У нашому місті мешкають тисячі людей, які носять горде звання «волонтер».

Владислава Микитенко, волонтерка

- Це успішна людина, яка хоче зробити добро для всіх, щоб теж вони були успішними.

Цього разу на Форум завітало 120 представників таких осередків, які діють при школах, ліцеях, вищих навчальних закладів Полтави. В рамках підготовки до цього зібрання у Полтаві пройшов конкурс волонтерських проектів «Робимо світ кращим». Участь у ньому взяли 12 колективів. Вони представили власні ідеї, які стосувалися екологічної, соціальної та культурної тематики. Члени журі не змогли виявити серед них переможців. А отже, сертифікати з грошовими винагородами на реалізацію проектів отримали всі без винятку учасники конкурсу.

Стрічка новин