Рівень життя українців більше не оцінюватимуть за безробіттям та комунальними боргами

Незабаром соціально-економічний розвиток областей розраховуватимуть по-новому. Фахівці кажуть – за європейськими мірками. Про це розповіли в профільному департаменті обласної державної адміністрації.

Статистичні показники, за якими оцінюють соціально-економічну ситуацію, в Україні змінюватимуть. Уряд готує відповідні нововведення як інтеграцію до європейських стандартів.

Інна Іщенко, директор Департаменту економічного розвитку Полтавської ОДА

- Натомість буде вводитись розрахунок індексу конкурентноспроможності регіонів. Він і буде визначати якраз і показник якості життя, рівень добробуту, освіти і благополуччя вцілому регіону. А також рівень регіонального людського розвитку. Натомість, із системи оцінки буде знятий рівень безробіття населення у віці 15-70 років. Також рівень зайнятості та темпи зростання заборгованості населення з житлово-комунальних послуг.

Про це говорять очільники Департаменту економічного розвитку під час розширеної колегії в обласній адміністрації. Замість цього мають ввести додатковий показник – кількості домогосподарств, яким надано субсидію. У сумі все це складатиме картину благополуччя регіону. 

Також нещодавно у рамках проекту сприяння реформам вперше у Полтавській області прорахували індекс демократичного розвитку регіону.  Полтавщина посіла 8 позицію в державі, говорить Інна Іщенко.  

Інна Іщенко, директор Департаменту економічного розвитку Полтавської ОДА

- Ми є другими і за відкритістю та демократичністю. Що стосується соціально-економічного розвитку регіонів, на думку експертів, ми посідаємо 4 місце. Засоби масової інформації за відкритістю – я їх вітаю, вони також займають третє місце серед регіонів України. Також по децентралізації ми сьомі.

А працювати ще треба над захистом прав людини та громадянською позицією. 

Стрічка новин