21 березня у світі відзначають День поезії

В Україні на це свято вперше звернули увагу у 2004.

У 1999 році на 30-й сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО вірішили відзначати Всесвітній день поезії 21 березня. Вперше таке свято пройшло в Парижі, де знаходиться штаб-квартира ЮНЕСКО. В рішенні організації сказано: «Поезія може стати відповіддю на найгостріші і глибокі духовні питання сучасної людини, але для цього необхідно залучити до неї як можна більш широку громадську увагу...» Анна Ютченко – молода поетеса з Полтави. Писати почала, ще навчаючись у школі. 

Анна Ютченко, поетеса

- Все почалося із зарубіжної літератури. З французьких символістів, Артюра Рембо, Поля Верлена, коли до того література була більш нашою хуторівсько-селянською, для дитини це не дуже цікаво, а потім, коли ти відкриваєш для себе, що словом можна передати і звуки, і кольори, і слово виявляється всеохоплюючим інструментом, що ти думаєш:  «Слухайте, і я так хочу».

Анна Ютченко переконана, що поезія – це пошук, і людина справді може знайти відповіді на свої запитання саме в книзі. 

Анна Ютченко, поетеса

- Власна поезія – це такий більше пошук, а інша поезія – це вже знахідка, там я вже знаходжу відповіді. Це дуже інтуїтивна річ. Кажуть, що книги самі тебе знаходять, і це насправді правда.

Вільне, розумне і мудре – так характеризує молоде покоління поетів Денис Стерн. 23-річний хлопець з Полтави почав писати близько 7 років тому. Всі твори автора – російською мовою.

Денис Стерн, поет

- Я пишу російською мовою, і тому я можу більш широкій аудиторії донести якісь правильні проукраїнські меседжи.Тобто, я розумію, що з кількості моїх підписників якийсь відсоток живе у Росії, Білорусії, і, спілкуючись з ними російською, я можу дати їм зрозуміти, як тут насправді. 

Про творчість Дениса Стерна знають не тільки у Полтаві та інших українських містах, а й за межами країни. Хлопець розповів, що неодноразово отримував запрошення від російських шанувальників приїхати і презентувати свою творчість там. Проте у хлопця є принципова позиція – не виступати на території країни-агресора.

Денис Стерн, поет

- Їхати туди і приносити якісь гроші, якісь податки країні-агресору – це не зовсім правильно сьогодні.

За весь час Денис Стерн видав дві збірки з власними творами. Свою першу збірку «Постельный режим» поет називає підлітковими переживаннями, які наразі вже не близькі йому. Друга збірка – «Карман моей юности». 

Денис Стерн, поет

- Важливий момент у другій книзі – зростання. Тобто, зростання, як мені хочеться вірити, як особистості і як автору. Якщо це все розглядати в хронології, то я сподіваюсь, що видно якісь певні етапи і певний розвиток.

Також у мережі можна знайти аудіо і відеозаписи, де автор читає власні твори.

Стрічка новин