Полтава залишається недоступною

Хоча за останню п'ятирічку, кажуть самі люди з інвалідністю, таки відбуваються зміни. Зокрема, до їх думок прислуховуються та впроваджують необхідні норми у будівництві. А нині полтавці взялися «підтягувати» райони. Ситуацію з доступністю там різних закладів промоніторили і розпочали навчання. У вівторок в обласній адміністрації відбувся перший семінар-тренінг для представників із трьох районів області.

Для полтавця Юрія на першому місці – архітектурна доступність, аби вільно пересуватися. 

Юрій Духно, член комітету доступності

- Мені потрібен простір. Щоб я міг реалізуватись у житті. Тобто, працювати чи творчо незалежати. Я вам скажу, що наше місто взагалі недоступне.

Загальну картину складають окремі місця: пандус, доступний туалет, транспорт, бордюр на зупинці. Їх чоловік на візку розділяє тільки на дві групи: доступно або недоступно. Третього немає. 

Хоча, говорить Юрій Духно, за останні роки ситуація таки змінюється. Аби таких, як він, чули, працює у комітеті доступності. 

Юрій Духно, член комітету доступності

- Існують норми, за якими відбувається будівництво, реконструкція, капітальний ремонт. І вони враховані. Просто раніше про це не говорили. Останні років 6 комітет працює добре, і тому просування є у цьому плані.

Завершують дистанційну роботу, починають контактну. В обласному комітеті доступності після збору інформації про доступність у містах і районах розпочали навчальні семінари-тренінги з питань безбар'єрності. Перший провели у Карлівці. Тепер навчають представників з Полтавського, Решетилівського та Диканського районів.  

Антоніна Ільїна, секретар обласного комітету доступності 

- Ми сюди сьогодні забрали голів селищних, сільських рад, голів об'єднаних територіальних громад, директорів шкіл, будинків культури, керівників медичних закладів. Тобто, людей, які сьогодні можуть вирішувати питання облаштування тих об'єктів, які найбільш відвідувані людьми з інвалідністю.

Що треба робити – навчають люди на інвалідних візках. Це у рамках реалізації конвенції ООН щодо питань людей з інвалідністю. Цьогоріч склали рейтинг роботи адміністрацій, взявши до уваги доступність освітніх, медичних та інших закладів. 

Антоніна Ільїна, секретар обласного комітету доступності 

- Якщо ми беремо результати пілотного проекту доступності виборчих дільниць, то з 1269 об'єктів доступними є тільки 3. Люди робили за своїм розсудом, і воно не завжди таке, як має бути. У нас то круті пандуси, то вузькі двері, то високі пороги.

Попри це, за словами Антоніни Ільїної, не можна сказати, що на території Полтавщини нічого не робили для доступності. Але тепер обіцяють працювати не на кількісний, а на якісний результат.

Стрічка новин