У Полтаві вже винайшли поглинач енергії чорних дірок

А тепер презентують радіоізотопний генератор. У місті пройшов обласний зліт юних любителів науки і техніки, влаштований Полтавським обласним центром науково-технічної творчості учнівської молоді.

Зараз, як ніколи до цього, швидко і впевнено крокує планетою науково-технічний прогрес, і питання новаторства є дуже актуальними для господарства. Саме через це у Центрі науково-технічної творчості учнівської молоді влаштували Обласний зліт юних любителів науки і техніки. Власне, учасники цього зльоту покажуть нам, що вони вже сьогодні зробили для нашого з Вами майбутнього.

Цього юного техніка звати Богдан Єфремов, він навчається у 5 класі, а вже сконструював діючу модель іонного двигуна.

Богдан Єфремов, юний винахідник

- Вони мають дуже малу тягу, тому можуть працювати місяцями або навіть роками. Його можна застосовувати на космічних ракетах.

Науково-конструкторською діяльністю Богдан займається лише два місяці. До іонного двигуна збирається створити ще й космічну базу.

А ось Володимир Карамшук у Науковому астрономо-космічному товаристві «Персей» займається уже 5 років.

Володимир Карамшук, юний винахідник

- За цей час я виготовив 5 моделей з різних деталей. Більшість цих моделей мають космічне призначення. Це венерохід, поглинач енергії чорних дірок.

На обласному зльоті Володимир буде представляти радіоізотопний генератор, над яким працював близько півроку. Він впевнений, що така модель допоможе владнати проблеми з польотами космічних кораблів у далекий Космос.

Володимир Карамшук, юний винахідник

- В наш час віддаленість космічних польотів від Сонця унеможливлює використання сонячних батарей, а енергія, яка потрібна для цих польотів, має бути дуже високою. Тому радіоізотопний генератор є досить гарним вирішенням цієї проблеми.

Олексій Кацика – учасник та переможець багатьох Всеукраїнських і обласних наукових колоквіумів та конкурсів космічного напряму, особисто спілкувався з першим космонавтом України Леонідом Каденюком. Хоч про це розповідає зовсім скромно.

Олексій Кацика, юний винахідник

- Мені дуже сподобалося там, дуже багато дізнався про Космос. Зробив деякі висновки.

Та модель, яку презентує Олексій, має досить земну мету: показати, як можна використовувати сонячні батареї у енергозберігаючому будинку. Ці сонячні батареї автоматично приводяться в рух двигунами, щоб завжди бути до Сонця під кутом 90 градусів.

Загалом, на зльоті присутні юні винахідники та раціоналізатори з усієї Полтавщини. З 11 населених пунктів області, де працюють станції юних техніків та позашкільні навчальні центри, приїхали діти, які втілюють наукові фантазії людства у реальність.

Володимир Дуброва, директор Полтавського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді

- З часом усе те, що вони роблять, буде потрібне у народно-господарському комплексі. Якщо ви подивитесь на виставку, то побачите винаходи, що стосуються сільського господарства, промисловості, військової техніки, інформаційних технологій.

Про користь таких заходів для молоді говорить і директор Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА Олена Харченко.

Олена Харченко, директор Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА

- Діти зможуть продемонструвати свої винаходи, обмінятися досвідом. Можуть обмінятися досвідом і їхні викладачі, їхні педагоги-наставники: як, яким чином впровадити в життя ту чи іншу раціоналізацію.

Кращі винаходи, які були презентовані на обласному зльоті юних любителів науки і техніки, відзначили медалями й грамотами.

Стрічка новин