Масовий прогул з політичної причини

Полтавських депутатів сьогодні скликали на позачергову сесію. Розглянути хотіли звернення до керівництва України щодо силового розгону блокадників торгівлі з ДНР та ЛНР. Утім, депутатів на сесію з'явилось замало. І в такій неявці народних обранців деякі керівники області побачили домовленість певних політичних сил.

Зібрались, щоб розійтись. Через 15 днів після останньої сесії 84 обласних депутатів знов кличуть до залу. Позачергово. Розглянути мають звернення до керівників держави та уряду щодо підтримки блокади торгівлі з тимчасово окупованими територіями на Сході країни.

Обранці працювати не поспішають. Та й у залі не людно. Через 10 хвилин від того, як мала б початись сесія, депутатів просять зайняти місця і зареєструватись.

Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради

- Зареєстровано 29 депутатів обласної ради. Для того, щоб нам відкрити засідання, потрібно 43 депутати. Будь ласка, апарат обласної ради, запросіть депутатів, які знаходяться в кулуарах.

Утім, на необхідну кількість так і не назбирались. Кворуму немає навіть для відкриття сесії. 

Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради

- Не відкривши, ми закриваємо наше засідання. Сесія не відбулася.

На закиди активістів, чому не зібрали депутатів, голова ради говорить: організовувати їх мають голови фракцій. 

Нагадуємо, наприкінці січня ветерани АТО блокували залізничні шляхи на Сході. А 13 березня спецпризначенці розігнали один із блок-постів, що блокував торгівлю. На підтримку блокади під полтавською адміністрацією палили шини і прийняли рішення: обласні депутати мають звернутись до керівництва держави. Вимоги - звільнення затриманих, припинення економічних відносин з ДНР та ЛНР, визнання Росії агресором, ухвалити закон «Про тимчасово окуповані території» та звільнити Міністра МВС.

Анатолій Ханко, заступник голови Полтавської обласної ради

- Все ж таки, основна причина, чому депутати не прийшли – політична. Ми бачимо: «Відродження», «Радикали» і аграрії взагалі не прийшли. Інколи буває, що недоїжджають. А тут – тотальна більшість – фракції БПП і ми розумієм, що є політичний момент, що вони на цю сесію не прийшли. 

Заступник голови пообіцяв внести звернення на розгляд на наступну сесію, що має відбутись у 20-х числах квітня.

Стрічка новин