Подолати туберкульоз

Герой нашого наступного сюжету – полтавський підприємець. Як це часто буває, хвороба застала його несподівано, все починалося із підозр на пневмонію.

/Лежав у 2 лікарні із підозрою на пневмонію. Зробили рентген, побачили якесь помутніння, закралися підозри, що щось не те/

Через 2 тижні його відправили на повторний знімок та зробили аналізи, які підтвердили – в організмі активізувалася паличка Коха. Він пригадує своє самопочуття, коли ще не знав про діагноз, – слабкість, невисока температура та біль в районі легенів. 2 місяці, поки стадія захворювання вважається активною, наш співрозмовник провів у стінах обласного тубдиспансеру. Потім, коли аналізи показали, що він більше не розповсюджувач інфекції, виписали додому. Він каже: сім'я витримала це випробування хворобою на «відмінно». Часто в таких ситуаціях близькі хворих на туберкульоз відсторонюються. 

/Сім'я підтримала, сказала, що не потрібно нікуди переїздити. Я просто переселився в іншу кімнату, зрозуміло, що свій посуд, практично щодня – вологе прибирання.../

Далі було лікування тривалістю у півроку. 12 таблеток щодня, зірватися і пропустити прийом не можна ні в якому разі, бо тоді організм втратить на них чутливість і доведеться переходити на інші, більш токсичні препарати. Це вже розповідає соціальна працівниця, яка увесь період лікування супроводжувала нашого героя – підтримувала морально, привозила гуманітарну допомогу та ліки.

Аліна Полтавець, соціальний працівник БО «Світло надії»

- Наша головна мета – щоб пацієнт закінчив лікування. У кожного клієнта буває по-різному, у когось затяжне лікування переростає в депресію, в стрес, у декого побічні дії можуть переходити у біль в суглобах.

В Україні епідемія на туберкульоз триває із 1995 року. Лікарі наголошують: хвороба виліковна, а медикаменти для пацієнта безкоштовні.

Володимир Печериця, головний лікар Полтавського тубдиспансеру

- На сьогоднішній день ми отримуємо препарати із двох фондів: із державного та із Глобального фонду. За кошти Глобального фонду частково отримали препарати, які знижують побічну дію препаратів.

Єдина умова, щоб перемогти у двобої із туберкульозом, – не пропускати прийом препаратів. Лікування може тривати від півроку до 20 місяців. На сьогодні у нашого героя діагноз «туберкульоз» знятий. Лікарі кажуть: такі, як він, – взірець для всіх хворих, бо далеко не кожному вдається пройти цей шлях до кінця.

Стрічка новин