Прототипи роману «12 стільців» Ільф і Петров знайшли у Полтаві
У цьому переконані працівники Палацу залізничників. Частина грошей, на які він збудований, – то виграш у лотерею. Півроку тому заклад відсвяткував своє 90-річчя, а цьогоріч ювілеї відзначають кілька його колективів.
70-ліття в цьому році святкуватиме унікальний Народний ансамбль танцю «Світанок» – на базі Палацу залізничників його відновили 3 роки тому. Колектив заснований у далекому 47 при одній із полтавських шкіл. Зараз у його складі – ветерани, які відтанцювали по 20-40 років свого життя.
Микола Троян, художній керівник ветеранів Народного ансамблю танцю «Світанок»
- Вік, звичайно, в нас дуже «молодий»: від 42 і до мене, до 70. Всі з зарядом, всі віддані цьому народному мистецтву.
Майже 40 років – народному фольклорному ансамблю «Джерела» будинку науки і техніки Полтавської дирекції залізничних перевезень.
Надія Загреба, представниця Народного колективу «Джерела»
- Співаємо пісні від бабусі-дідуся, від мами-татуся. Різні пісні українські. Співаєм і авторські пісні, але в основному народні, фольклорні.
Багатьох, хто стояв у витоках колективу, уже немає серед живих. Утворився колектив із невеликої кількості людей, які співали на тепловозо-ремонтному заводі. Його старійшина – артистичний, попри поважний вік, Іван Мізін.
Іван Мізін, учасник Народного фольклорного колективу «Джерела»
- Син власних батьків, народився за власним бажанням та помру через скорочення штату.
У Палаці залізничників – чимало дитячих колективів: тут співають, танцюють, малюють. 10 років святкуватиме хореографічна студія «Каприз». Її вихованці минулого літа стали переможцями конкурсу у Болгарії, без них не обходиться жодне міське свято.
Ольга Гнідова, керівник зразкової хореографічної студії «Каприз»
- У нас хореографічна студія, тобто, діти отримують базову підготовку з хореографії по напрямкам «класична хореографія», «народна» та «сучасна».
Всього на базі Палацу залізничників налічують 17 творчих колективів. Заклад пишається давньою історією – його звели ще у 20-х роках минулого століття.
Валентина Пономаренко, завідуюча відділом організаційно-масової роботи Палацу залізничників
- Ми впевнені, що «12 стільців» Ільфа і Петрова, і прототип кладу Кіси Вороб'янінова – це наш палац. Тому що частина грошей, з яких побудовано наш палац, – це виграш одного із залізничників у лотерею. І цей факт був відомий авторам роману.
Працівники розповідають, що спочатку палац мав вигляд, схожий до Краєзнавчого музею, – його зводили у стилі українського бароко. Після війни заклад довелося відбудовувати. 90-й день народження Палац святкував минулого року разом із Днем залізничника.