Прототипи роману «12 стільців» Ільф і Петров знайшли у Полтаві

У цьому переконані працівники Палацу залізничників. Частина грошей, на які він збудований, – то виграш у лотерею. Півроку тому заклад відсвяткував своє 90-річчя, а цьогоріч ювілеї відзначають кілька його колективів.

70-ліття в цьому році святкуватиме унікальний Народний ансамбль танцю «Світанок» – на базі Палацу залізничників його відновили 3 роки тому. Колектив заснований у далекому 47 при одній із полтавських шкіл. Зараз у його складі – ветерани, які відтанцювали по 20-40 років свого життя.

Микола Троян, художній керівник ветеранів Народного ансамблю танцю «Світанок»

- Вік, звичайно, в нас дуже «молодий»: від 42 і до мене, до 70. Всі з зарядом, всі віддані цьому народному мистецтву.

Майже 40 років – народному фольклорному ансамблю «Джерела» будинку науки і техніки Полтавської дирекції залізничних перевезень. 

Надія Загреба, представниця Народного колективу «Джерела»

- Співаємо пісні від бабусі-дідуся, від мами-татуся. Різні пісні українські. Співаєм і авторські пісні, але в основному народні, фольклорні.

Багатьох, хто стояв у витоках колективу, уже немає серед живих. Утворився колектив із невеликої кількості людей, які співали на тепловозо-ремонтному заводі. Його старійшина – артистичний, попри поважний вік, Іван Мізін.

Іван Мізін, учасник Народного фольклорного колективу «Джерела»

- Син власних батьків, народився за власним бажанням та помру через скорочення штату. 

У Палаці залізничників – чимало дитячих колективів: тут співають, танцюють, малюють. 10 років святкуватиме хореографічна студія «Каприз». Її вихованці минулого літа стали переможцями конкурсу у Болгарії, без них не обходиться жодне міське свято. 

Ольга Гнідова, керівник зразкової хореографічної студії «Каприз»

- У нас хореографічна студія, тобто, діти отримують базову підготовку з хореографії по напрямкам «класична хореографія», «народна» та «сучасна».

Всього на базі Палацу залізничників налічують 17 творчих колективів. Заклад пишається давньою історією – його звели ще у 20-х роках минулого століття. 

Валентина Пономаренко, завідуюча відділом організаційно-масової роботи Палацу залізничників

- Ми впевнені, що «12 стільців» Ільфа і Петрова, і прототип кладу Кіси Вороб'янінова – це наш палац. Тому що частина грошей, з яких побудовано наш палац, – це виграш одного із залізничників у лотерею. І цей факт був відомий авторам роману.

Працівники розповідають, що спочатку палац мав вигляд, схожий до Краєзнавчого музею, – його зводили у стилі українського бароко. Після війни заклад довелося відбудовувати. 90-й день народження Палац святкував минулого року разом із Днем залізничника. 

Стрічка новин