НБУ перегляне економічні прогнози з урахуванням наслідків блокади

НБУ перегляне економічні прогнози з урахуванням наслідків блокади

20 березня Національний банк України проведе позачергове засідання комітету з монетарної політики. Як повідомляють у Нацбанку, переглянуті макроекономічні прогнози будуть доведені до відома МВФ.

"Останній розвиток подій в країні вимагає додаткового вивчення їх потенційного впливу на економіку, а також його облік у макроекономічних прогнозах програми (співпраці з МВФ. - Ред.)", - йдеться у коментарі, поширеному прес-службою НБУ.

У повідомленні також зазначається, що Нацбанк планує поновити макроекономічні прогнози з урахуванням наслідків блокади торгівлі з тимчасово окупованими районами Донецької та Луганської областей.

Очікувалося, що саме у понеділок має відбутися засідання Ради директорів МВФ, на якому був запланований розгляд питання щодо надання Києву чергового траншу кредиту за програмою розширеного фінансування.

Проте, як повідомили у Міністерстві фінансів 19 березня, "Рада директорів МВФ перенесла на короткий строк запланований на понеділок розгляд питання про завершення третього перегляду Програми розширеного фінансування для України".

"Перенесення термінів проведення засідання спричинене виключно потребою в уточненні розрахунків щодо економічних наслідків від заходів, застосованих Україною у відповідь на блокаду, та захоплення українських підприємств на непідконтрольних Уряду територіях Донецької та Луганської областей, а також у зв'язку з визнанням російською стороною "документів", виданих на цих територіях", - пояснили у Мінфіні.

Хоча міністр фінансів Олександр Данилюк каже, що уточнення економічних показників має відбутися у "найкоротші терміни", наразі МВФ не визначився із новою датою розгляду українського питання.

Заступник виконавчого директора від України у МВФ і колишній заступник голови НБУ Владислав Рашкован на своїй сторінці у Facebook також не надав конкретних термінів:

"Розраховую, що НБУ із Мінфіном зможуть впродовж кількох днів надати потрібні макророзрахунки, і ми зможемо повернутися до розгляду питання виділення коштів Україні".

Цей транш має стати четвертою порцією позики за програмою розширеного фінансування, розпочатою МВФ у березні 2015 року.

Отримання цього траншу постійно відкладалося, - останніми часовими орієнтирами в уряді на НБУ називали січень-лютий 2017 року.

Загалом, за два роки Україна отримала 7,62 млрд доларів із загальних 17,5 млрд доларів, на які розрахована вся програма.

Останній - третій - транш на суму в 1 млрд доларів надійшов у вересні 2016 року.

Якими б не були наслідки блокади та їхній вплив на загальні макроекономічні показники, чергове відтермінування рішення МВФ про надання траншу вже відбилося на валютному ринку. На міжбанківському ринку зріс курс євро, а на готівковому ринку зросли курси купівлі як євро, так і долара. Втім, офіційний курс НБУ як щодо долара, так і щодо євро навпаки знизилися.

Стрічка новин