Сьогодні – день, коли народився український гетьман Іван Мазепа

З цієї нагоди у полтавському музеї презентували туристичний путівник «Іван Мазепа та українське козацтво в Полтавській битві».

У музеї «Поле Полтавської битви» представили туристичний путівник «Іван Мазепа та українське козацтво в Полтавській битві». Презентацію провели з нагоди Дня народження великого українського гетьмана. Ідея створити такий проект виникла у велотуриста Юрія Репала.

Юрій Репало, велотурист, представник ГО «ВелоПолтава»

- Головна мета – розробити туристичний маршрут, позначити пам’ятні місця, де відбувались якісь події, чи є пам’ятники, пов’язані з періодом полтавської баталії.

Велосипедисти збирали матеріали про Велику Північну війну 1708-1709 років, зокрема, про Полтавську битву, що відбулась між арміями Карла XII та Петра I. Велотуристи проїхали від Гадяча до села Світлогірське через Зіньків, Опішне, Великі Будища, Диканьку, Жуки, Полтаву, Старі й Нові Санжари, Кобеляки, Сокілку. Велосипедисти фотографували та відмічали на карті пам'ятні місця. 

Валерій Нурумов, голова правління ГО «ВелоПолтава»

- До нас підходило багато людей. Дуже цікавились, дуже багато розповідали, показували. Є такі місцеві знавці, які цікавляться своєю історією. Вони показували, де ночував Мазепа, де стояли табори Карла ХII, де вони відпочивали, де були бої.

Туристичний путівник – це результат спільного проекту громадських організацій «ВелоПолтава» та «CityLab». 

Ірина Садовнікова, представниця ГО «CityLab»

- У цьому проекті ми виступаємо як партнери, на запрошення ГО «ВелоПолтава» ми допомагали поширювати інформацію, і також залучали засоби масової інформації для висвітлення.

Окрім надрукованих путівників накладом у 5000 примірників, на сайті ГО «ВелоПолтава» можна знайти посилання на електронну версію. Нагадаємо, що у минулому році в Полтаві провели конкурс програм, розроблених громадськими об’єднаннями. На виконання одного такого проекту передбачалось фінансування з обласного бюджету у розмірі 20 тисяч гривень. Туристичний путівник «Іван Мазепа та українське козацтво в Полтавській битві» став однією з програм-переможців.

Стрічка новин