Екзамени на водійські права по-новому

Через кілька місяців тестові запитання докорінно зміняться. Пробний варіант іспиту можна знайти на сайті головного сервісного центру, і там же – висловити щодо нього власну думку. Уже півмісяця в Україні тривають публічні обговорення тестів із Правил дорожнього руху. Прокоментувати процес погодилися спеціалісти Полтавського сервісного центру МВС.

Стажер сервісного центру Наталія Арендаренко має водійський стаж півтора року, свої враження від екзамену з теорії іще не забула. Вона каже: пробний іспит, який пропонують пройти і обговорити на сайті Головного сервісного центру, сподобався куди більше.

Наталія Арендаренко, пройшла пробний тест з ПДР

- Ми шукали підвох, як в попередніх тестах. Його не було. Питання були прямі.

Тематика нових питань більше стосується безпеки дорожнього руху та реальних ситуацій на дорозі, а екзаменаційний білет розробляється відповідно до категорії прав. Приміром, якщо ви здаєте на категорію «В», вас не спитають про тонкощі водіння вантажівки. Також не буде питань, відповіді на які можна визубрити, кожен білет буде формуватися випадковим чином із загальною кількістю питань в межах 2500. Мета реформ в екзаменаційній діяльності сервісних центрів МВС благородна – унеможливити корупцію та викорінити елементи суб’єктивізму при складанні іспитів.

Вікторія Трощак, спеціаліст сектору персоналу та зв'язків із громадськістю Регіонального Сервісного центру МВС в Полтавській області

- Було багато можливостей для того, щоб підмінити результат. Скажімо, складає особа 18-річна, а за комп'ютером сидить 40-річний чоловік і складає за неї іспит. Тому для цього планується фото- і відеофіксація самого складання іспиту, а також моніторинг історії складання екзаменів. Тобто, можна відслідкувати історію складання іспитів.

Іще два тижні кожен українець має право висловити свою думку щодо екзаменаційних запитань. Потім протягом наступних 3 місяців триватиме аналіз помилок та формування нової системи складання іспитів. Також у Полтавському сервісному центрі продемонстрували новий транспорт, який купили, відколи стартувала реформа.

Максим Волощенко, провідний консультант-адміністратор ТСЦ 5341

- Для того, щоб складати практичні іспити на керування транспортним засобом відповідної категорії А1.

та мобільний сервісний центр – такі машини незабаром їздитимуть районами. Тут можна буде отримати усі послуги, що надають сервісні центри МВС, не виїжджаючи до міста. 

Стрічка новин