Мер Львова не виключає свого відсторонення з посади

Мер Львова не виключає свого відсторонення з посади

Міський голова Львова, лідер "Самопомочі" Андрій Садовий не виключає, що вже наступного тижня прокурори пред'являть йому підозру, після чього його буде посунуто з посади мера.

Про це він заявив в інтерв'ю "Дзеркалу тижня".

"Поставлено задачу з високих кабінетів, тому вони найближчими днями висуватимуть підозру. І наступним кроком буде звернення до суду про моє відсторонення з посади", - заявив пан Садовий, додавши, що рішення суду цій справі є прогнозованим.

Під час засідання РНБО 15 березня, на якому було ухвалене рішення про тимчасове припинення переміщення вантажів через лінію розмежування із непідконтрольними Києву територіями, президент Петро Порошенко заявив, що відповідальність за збитки, завдані Україні блокадою окупованих територій Донбасу, повинні понести "Самопоміч" та "Батьківщина". Депутати від цих політичних сил активно підтримували учасників блокади.

"Те, що дії наших блокадників влетять Україні в копієчку, це очевидно. В яку саме, покаже калькуляція. І ці рахунки ми виставимо не лише самопроголошеним республіканцям, але й "Самопомочі", "Батьківщині" та іншим зачинщикам та промоутерам блокади",- заявив президент.

Він також піддав критиці дії політичної сили, "яку ми вважали демократичною, ліберальною та реформаторською":

"Взяли і зробили - нечесно і непорядно по відношенню до країни. Хіба годиться в такий от спосіб відволікати увагу від провалів свого лідера, який за два з половиною мерських терміни не спромігся вирішити найгострішого комунального питання і буквально засипав сміттям найкрасивіше європейське місто України?"

Від блокади на сході до сміттєзвалищ на заході

"Візьми - і зроби" було одним із гасел, які використовувала "Самопоміч" під час останніх парламентських виборів. А проблеми із утилізацією сміття у Львові минулого літа привернули увагу цілої країни.

Так само 15 березня Генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що два тижні тому в Харкові була завершена експертиза щодо можливого підпалу на звалищі "Збиранка" у Грибовичах на Львівщині, і що вона показала, що підпалу звалища не було. Він також повідомив, що нині перед слідчими стоїть питання про недбалість службових посадових осіб Львівської міської ради:

"По-старому, це - халатність. Але все ускладнюється тим, що ми маємо трьох загиблих. Сім'ї в праві запитати, хто з посадових осіб Львівської міськради за це відповідає. Саме зараз досудове слідство обласної прокуратури встановлює цього "Хто?". Я не можу виключати, що ним може бути і мер, і його заступники, інші посадові особи".

Наприкінці травня 2016 року на Грибовицькому сміттєзвалищі поблизу Львова почалася масштабна пожежа. Коли рятувальники намагалися загасити пожежу, стався зсув сміття, під завалами якого опинилися троє рятувальників і працівник комунальних служб. Згодом знайшли лише тіла трьох рятувальників.

Підозру у службовій недбалості, що призвела до загибелі людей на сміттєзвалищі, було оголошено директору комунального підприємства "Збиранка", його заступнику, а також начальнику полігону. Але виглядає, що у справі можуть з'явитися і вищі за рангом підозрювані.

У п'ятницю 17 березня із Андрієм Садовим спілкувався і прем'єр-міністр Володимир Гройсман. Про цю розмову прем'єр повідомив на своїй сторінці у Facebook, відзначивши, що не бачить у львівського мера бажання вирішувати проблеми із сміттям:

"Годину тому мав телефонну розмову з Львівським міським головою Андрієм Садовим. Він повідомив, що ті полігони, з якими ми домовились під час минулого мого приїзду до Львова, відмовляються далі приймати львівське сміття. Чесно кажучи, просто по-людськи, розумію їх позицію - і про це сказав панові Андрію. Вони не бачать бажання вирішити проблему з його боку, а тільки постійні зволікання. Тому, певне, і відмовляються, бо не розуміють скільки ще це буде тривати", - зазначив прем'єр.

Водночас в інтерв'ю "ДТ" Андрій Садовий припустив, що рішенням РНБО про тимчасове припинення вантажепотоку через лінію розмежування із "ДНР-ЛНР" найвищі посадовці "хочуть погасити пожежу, а не робити подальші стратегічні кроки" щодо визнання цих територій окупованими.

Стрічка новин