Дружина Президента у Полтаві

Марина Порошенко цієї п'ятниці вперше за майже 3 роки у статусі першої леді держави відвідала наше місто. Візит дружини Президента припав не на офіційні установи. Вона приїхала до дітей. У 34 школі відкрила фінальні змагання старшокласників із надання домедичної допомоги і разом з дітьми учасників АТО заповнила «Книгу Миру».

Вона приїхала. За майже три роки перша леді України вперше відвідує Полтаву. Марина Порошенко приїздить до 34 школи. Ще на вулиці її зустрічають діти. Далі – перші керівники міста та області.

Дружина Президента займає місце у спортивній залі, де змагаються старшокласники. Нині тут – фінал міських змагань з домедичної допомоги.

Анастасія Сепіта, учениця 9 класу ЗОШ №22

- До нас приїжджали фахівці з Києва і навчали нас робити масаж серця, легеневу вентиляцію, коли капілярна артерія відкрита, коли пульсуюча. Я намагаюся знайти для себе навички, щоб врятувати в подальшому людину, якій буде потрібна допомога.

Всеукраїнський проект «Я можу врятувати життя» в Україні стартував ще в 2011 році. За цей час навчили 25 тисяч українських школярів у 19 регіонах. Лише полтавців – півтори тисячі. А минулоріч на Всеукраїнських змаганнях 2 школа Полтави посіла 3 місце.

Леся Терновецька, директор БО «Фонд родини Загорій»

- Ми бачимо результати. В принципі, масштабний результат – це ввести спецкурс у шкільну програму. Щоб дійсно велося викладання, і школярі вчились надавати домедичну допомогу, бо це вкрай важливо.

Доки одні школярі змагаються, перша леді з іншими беруться за новий проект. 

Марина Порошенко 

- Полтавщина – це 11 регіон, в якому буде відкриватись ця книга. І будуть вписуватись нові слова про мир.

Заповнюють її діти учасників АТО.

Марина Порошенко 

- Отак отут, щоб вам було веселіше. Підходьте. Хочеш, я тобі допоможу. Так?

Вони клеять фото своїх родин та пишуть побажання.

Даша Тесленко, учениця 4 класу

- Я бажаю мирного неба.

Максим Бабич, учень 6 класу

- Нехай батьки будуть вдома з дітьми, а не на війні.

Полтава – 11 місто, де заповнюють книгу. Крім того, у ній залишили бажання діти з Туреччини та Америки. Марина Порошенко ділиться і своїми мріями.

Марина Порошенко 

- Я мрію про те, щоб ця книга стала своєрідним українським дипломатом миру у всьому світі. Щоб дійсно через цю книгу весь світ дізнався, наскільки українці – мирна нація.

Насамкінець школярі отримують у подарунок книги. А учасники змагань – дипломи і подарунки. Переможців, які поїдуть восени представляти Полтаву до Києва, особисто нагороджує дружина Президента. 

Очільник міста, вітаючи учасників змагань, підкреслює: саме діти дають усім приклад гуманізму.

Олександр Мамай, Полтавський міський голова

- У нас декілька шкіл отримали гарні чудові сертифікати за участь. А найприємніше, що 33 та 34 гімназія стали переможцями – 1 і 2 місце. Хочу висловити від себе, у першу чергу, подяку усім без виключення організаторам. Дійсно, ми всі, як дорослі, сьогодні прекрасно розуміємо, що не вистачає сьогодні нашій державі гуманізму. Мені б хотілось, щоб всі діти були у першу чергу гуманними.

Стрічка новин