«Потяг Єднання» свою чергову зупинку зробив у Полтаві

Патріоти-мандрівники вже були майже в усіх регіонах України, проклали шлях від Сходу до Заходу. Зараз у потязі 270 людей. Вони різного віку та статі, проживають у різних регіонах та мають різні захоплення, але мета в них – єдина – розбудова України.

Журналісти, волонтери, громадські діячі, митці, військові і навіть діти – їх пов'язує одне – «Потяг Єднання». Долаючи кілометри залізними шляхами, команда активістів доїхала до Полтави.

Микола Бондар, співорганізатор акції «Потяг Єднання»

- По результатам у нас готуються звіти з проблематики та позитивних моментів, які знаходять. Так само, ми знайшли позитив і у вас. Є цікаві приклади, і ми їх збираємо, щоб збудувати сильну Україну.

Цю акцію започаткували у квітні минулого року. 86 громадських та волонтерських організацій достукались до Президента, отримали його підтримку та ще восьми Міністерств. А далі вирушили Україною – задля «єднання».

Ніна Сурмава, учасниця акції «Потяг Єднання»

- Всі, хто там зібрався, вони реально готові щось робити, і вони роблять це, знаходячись у потязі. Тому цей потяг є прикладом того, що нас неможливо розділити. В цьому потязі, правда, вся Україна.

«Потяг Єднання України «Труханівська Січ» – це повна назва всеукраїнської акції. Активісти ставлять перед собою кілька завдань: піднесення патріотичного духу, розвиток волонтерства та активізацію міжрегіонального співробітництва.

Микола Бондар, співорганізатор акції «Потяг Єднання»

- Одне із завдань потягу – це руйнування стереотипів, які нам свідомо чи несвідомо нав'язують. Ці стереотипи почали руйнуватися ще з першого потягу. Там була і молодь, і люди старшого віку, які є волонтерами.

У потязі вже 270 чоловік. Однак, кілька місць для полтавців ще знайдеться, кажуть організатори.

Галина Гажієнко, організатор зустрічі «Потягу Єднання» у Полтаві

- Це представники різних регіонів, це діти та молодь, яка дуже креативно мислить. Вони мають потужні національні почуття, якими вони щедро діляться з нами. На Полтавщині це потрібно.

Наступний пункт, куди вже вирушив потяг, – це Харків. Однак, перед тим мандрівники-патріоти вшанували Героїв Небесної Сотні біля полтавської Стели пам'яті та просто ознайомились з містом.

Стрічка новин