Цього дня 100 років тому утворилася Українська Центральна Рада

Цю подію вшанував Полтавський держархів. Його працівники зібрали тематичні фото та текстові документи і влаштували виставку.

17 березня виповнюється 100 років з часу появи Української Центральної Ради – парламенту, що керував національним рухом у 17-18 роках.  Працівники архіву кажуть: до його створення доклали руку полтавці. Ця виставка складається із двох розділів. У першому йдеться про події загальнонаціонального масштабу, а другий висвітлює події, що відбувалися на Полтавщині, та ставлення наших земляків до змін у столиці. Тут світлини членів перших українських урядів та учасників визвольних змагань. Мовою документів архівісти намагалися також показати причини зміни влади. 

Валентина Гудим, директор Державного архіву у Полтавській області

- З одного боку, не було досвіду політичної боротьби і державотворення. Обмежене було коло прихильників української державності, хоча активно події відбувалися. І мітинги, і підтримка створення Української держави.

На думку архівістів, Центральна рада мало займалася земельними та питаннями соціально-економічного розвитку, саме тому не мала достатньої підтримки. Останніми роками, кажуть в установі, цікавість до документів тих часів зросла. 

Вячеслав Сушко, науковий співробітник Державного архіву у Полтавській області

- Ювілейна дата в Українській революції і зростає суспільний інтерес, люди вивчають ці проблеми, і не тільки науковці-інтелектуали, а й звичайні рядові громадяни.

Усього на виставці 51 документ – фото та тексти. Розрахована вона на учнівську та студентську молодь.

Стрічка новин