Спільними зусиллями полтавці влаштували свято птахів

500 малюнків на тему пернатих, а ще 300 годівничок та будинків для птахів – така математика заходу.

Традиція, якій 39 років. У Полтаві готуються зустрічати птахів: майструють годівнички, шпаківні та гніздівлі. Серед небайдужих – Сюзанна. Це вже друга її годівничка.

Сюзанна, школярка

- Тут дерево та фарба, малювала я сама. Це допомога птахам, які прилітають з теплих країв. Туди можна насипати хліба.

Переважна кількість навчальних закладів Полтави долучилась до природоохоронної роботи. Діти брали участь у всеукраїнських акціях, дивилися майстер-класи будиночків для птахів, потім втілювали свої творчі ідеї у життя. Цьому хлопцю знадобилось два уроки праці, щоб здійснити задумане.

Сергій, школяр

- Я виришів зробити так, щоб все трималось на одній колоні. Так пташкам буду легше потрапляти всередину. Також я зробив темний дах, щоб їм було тепліше.

Тут – понад 300 будиночків та годівничок для пернатих друзів. Всі різні. З металу, дерева, фанери та пластмаси; оздоблені каштанами і горіхами, розмальовані фарбами; є максимально функціональні, є просто симпатичні.

Марина Гриньова, декан природничого факультету ПНПУ ім.В.Короленка

- Далі вони вивішуються за призначенням. Їх вивішують на дерева, вони мають практичне значення.

2 в 1: свято птахів плюс конкурс годівничок та малюнків. Для природолюбів підготували 4 номінації та призи. Школярі охоче долучаються, студенти із задоволенням організовують, педагоги та екоцентри – мотивують.

Віталій Бедніна, директор обласного еколого-натуралістичного центру

- Цим святом ми розпочинаємо навесні цикл виховних заходів з дітьми. Ці заходи направлені на формування екологічної свідомості дітей.

Зазначимо, щороку Всеукраїнське товариство охорони природи обирає пташку-символ на 365 днів. Цьогоріч це канюк звичайний. На території Полтавської області мешкає 3 види канюків. Один з них – червонокнижний.

Стрічка новин