Не дочекалися допомоги від чиновників і збудували власними силами

Кадетський корпус перетворився на скейт-парк. На місці історичної пам'ятки раніше було зенітно-ракетне військове училище. Але після його розформування будівлю незаконно продали приватній особі. Доки у суді ділили приміщення, воно перетворилося на руїни. Користуючись нагодою, любителі екстриму звернулись до чиновників з пропозицією перетворити одну з колишніх казарм на тренувальний зал. Ті відмовили. Тож за справу взялися власноруч.

/Це не просто велосипед. Це стиль життя для багатьох людей. Він об'єднує їх по всьому світу/

Спортивний майданчик – власними силами. Полтавські любителі велоекстриму змайстрували скейт-парк у будівлі колишнього Кадетського корпусу. Приміщення прибрали, вивезли сміття, закупили необхідні матеріали. В результаті отримали міні тренажерний зал.

Олександр Парвадов «Магелан», велоекстремал

- Ми збираємося тут, і своїми силами все будуємо. Різних поколінь хлопці, від 14 і до 30 років – всі приходять допомагати.

Будівники-активісти за сумісництвом вело-екстремали – їх близько півсотні. Об'єднує полтавських спортсменів жага до екстриму та постійне вдосконалення своїх навичок. Навіть велосипед для цих хлопців – не транспортний засіб, а щось значно більше.

Андрій Дружбін, велоекстремал

- Ти можеш поїхати в будь-який куточок планети, покататися з такими ж хлопцями. І як би це класно подорожувати, кататися, отримувати порцію адреналіну від трюків.

Велоекстремал Стас займається цим спортом десять років. «Щодня по кілька годин за кермом металевого коня – це норма», – каже хлопець. 

Стас Товстоніжко, велоекстремал

- Головний секрет – це треба багато тренуватися. Особливо, на початку, коли тільки починаєш кататися.

Екстремальний спорт дорівнює доза адреналіну, яка була необхідна полтавським велосипедистам. У місті жодного приміщення для тренувань взимку не було. Велоекстемали зверталися кілька разів до чиновників, але прохання ігнорували. Власноруч збудований скейт-парк в приміщенні колишнього Кадетського корпусу став спасінням. Споруди зробили універсальні, щоб на них могли виточувати майстерність спортсмени з різним досвідом.

Євген Марченко, велоекстремал 

- Різні люди, роблять різні трюки, і не можна порівнювати, скажімо, того, хто катається в стріті, тобто, на вулиці, і того, хто катається на земляних вильотах. Ми спробували тут всі ці стилі катання об'єднати в одне. Тут є і велика фігура, є і менші, щоб всім було зручно кататися.

Навесні хлопці знову проситимуть, щоб їм виділили територію для тренувань. Якщо чиновники знову відмовлять, спробують створити парк велосипедних розваг самотужки. 

Стрічка новин