Полтавці переймали досвід Канади в ефективній взаємодії влади та громади

В обласній державній адміністрації цього дня зустрічали гостей міжвідомчого форуму, присвяченого ефективному врядуванню в громадах. Організатором зібрання виступив канадський проект ПРОМІС («Партнерство для розвитку міст»). Учасники форуму ділилися власними напрацюваннями взаємодії між владою та ініціативами громади, а також переймали заокеанський досвід експертів Проекту.

Ефективна співпраця влади із громадами – тема обговорення Міжвідомчого форуму у Полтаві. Більше 100 учасників – представники органів місцевого самоврядування, громадських організацій, територіальних громад Полтавської області, канадські експерти. Ця зустріч, переконаний губернатор Валерій Головко, має велике значення не лише для Полтавщини, а й для України вцілому.

Валерій Головко, голова Полтавської ОДА

- І це не тільки можливість показати наші здібності, а й висока відповідальність перед нашими партнерами за те, що ми маємо бажання, маємо дуже активну позицію і спроможні показати, як розвиваються і реалізуються реформи децентралізації, місцевого врядування в Полтавській області.

Полтавщина поряд із Івано-Франківською, Вінницькою та Запорізькою областями бере участь у проекті ПРОМІС, в рамках якого і відбувається цей міжвідомчий форум. Канадським досвідом ефективного врядування у громадах із присутніми ділиться депутат з містечка Вон Алан Шефман. У нього на батьківщині, говорить посадовець, велика увага з боку місцевої влади приділяється підтримці старт-апів.

Алан Шефман, депутат міської ради м.Вон (провінція Онтаріо, Канада)

- У випадку, якщо бізнесмен чи бізнесвумен захоче відкрити власний малий бізнес, щоб на першому початковому етапі вони отримали фінансування та необхідну підтримку, наприклад, бухгалтера чи юриста, все, що їм потрібно для відкриття, їм це надає міська влада.

Полтаві також є про що розповісти закордонним колегам. Успішним досвідом впровадження проекту Бюджет участі в нашому місті ділиться секретар Полтавської міської ради Оксана Деркач. 

Оксана Деркач, секретар Полтавської міської ради

- Сьогодні для ефективного врядування є два важливих чинники, на мою думку, – це небайдужість і активність. Стосується це як влади, так і мешканців громади. Тому, користуючись ними, я думаю, можна будувати ефективне врядування. І ми в Полтаві якраз на прикладі проекту «Бюджет участі» це демонструємо.

Нагадаємо, проект ПРОМІС спрямований на зміцнення муніципального сектору в Україні, впровадження ефективного демократичного управління та прискорення економічного розвитку шляхом підвищення спроможності українських міст у сфері демократизації врядування та міцного економічного розвитку.

Стрічка новин