У Полтаві обговорювали Концепцію інтегрованого розвитку міст

У Полтаві представники чотирьох міст України разом із німецькими партнерами проекту GIZ обговорювали концепції інтегрованого розвитку. Четверте засідання Координаційної ради пройшло під гаслом «Сильні міста – сильна Україна».

Німецький проект GIZ в Україні працює вже шостий рік. У 2016-ому до нього приєдналася Полтава. Разом з нею Вінниця, Житомир, Чернівці у проекті працюють над створенням концепції інтегрованого розвитку міст. 

Владислав Скальський, заступник Вінницького міського голови

- Концепція враховує потреби і напрямки в усіх галузях. І в цьому і є ідея, в тому, щоб інтегрувати всі галузі для того, щоб не робити ситуативних рішень, а робити такі сталі рішення, які будуть актуальними впродовж всього часу впровадження стратегії.

У четвер в Полтаві відбувається Координаційна рада з інтегрованого розвитку міст. До її складу входять представники міст-учасників проекту, іноземні та українські експерти. Рада збирається вже вчетверте та має на меті обговорити результати роботи над концепцією, розглянути проблемні питання та обмінятися досвідом у різних сферах міського розвитку.

Матіас Брандт, керівник проекту «Інтегрований розвиток міст»

- Ми намагаємося розробити довгостроковий план розвитку міста, який буде ґрунтуватися на чіткому аналізі сильних сторін міста і слабких сторін міста, над якими потрібно працювати. І також, виходячи із концепції інтегрованого розвитку, ми будемо розробляти секторальний план, завдяки якому можна буде покращити мобільність, транспортну структуру міста.

Що ж до Полтави, говорить пан Брандт, поки що цей аналіз ще проводиться. Утім, із власних спостережень експерт проекту серед переваг нашого міста відзначає вдале територіальне розташування, транспортне сполучення з іншими регіонами, а також, з огляду на історичну спадщину та природу, – туристичний потенціал. Полтавський міський голова Олександр Мамай зі свого боку від участі в проекті очікує створення нових робочих місць та залучення закордонних інвестицій.

Олександр Мамай, Полтавський міський голова

- На сьогоднішній день, за моїми прогнозами, у цьому році, у 2017 році, буде залучено працівниками із Німеччини понад 1,5 млн гривень для створення робочих місць. Це вже додаткові кошти в наш розвиток міста.

З метою реалізації цілей успішного економічного розвитку міста, удосконалення інфраструктури, сприяння використанню потенціалу Полтави у липні 2015 року міська рада своїм рішенням створила комунальну організацію «Інститут розвитку міста», яка безпосередньо задіяна у розробці цієї концепції. 

Стрічка новин