Комунальники за зиму заборгували полтавцям

За 2 місяці ЖЕО-2 має повернути 68 тисяч за неприбрані вулиці. Таке рішення винесли сьогодні в Антимонопольному комітеті під час засідання адміністративної колегії.

Засідання в Антимонопольному комітеті у четвер відкрите для журналістів.

/В.Оніщенко зачитує: «Слухається справа 010250\04 2017 року про порушення законодавства «Про порушення економічної конкуренції «комунального підприємства ЖЕО №2 Полтавської міської ради»/

Взимку полтавці скаржилися до тервідділення Антимонопольного комітету на неякісне очищення тротуарів і доріг від снігу. Три місяці ті фотофіксували ситуацію. Запевняють: робили це на центральних вулицях. Тепер готові до остаточного рішення. Почути його прийшли представники ЖЕО-2.

Олександр Ландар, начальник КП ЖЕО-2

- У нас не тільки, як кажуть люди, що ми погано робимо. В мене ще отака папка є благодарностей. Но сказали, що це не треба.

В Антимонопольному комітеті говорять: незадовільне прибирання призвело до чималого травматизму полтавців. А ще виявили: у дворах прибирали виключно без допомоги техніки, лише двірники, яких у 1,5 рази менше, ніж треба.

Марина Цісовська, заступник начальника відділу досліджень тервідділення АМКУ

- За підрахунками самого підприємства, на виконання робіт з прибирання прибудинкових територій та утримання в належному стані території загального користування необхідно було підприємству 418,5 одиниць працівників. Фактично підприємство має лише 275 працівників. Виходячи з вищенаведеного, підприємство фактично не в змозі виконати послуги в повному обсязі та якісно.

Натомість, кошти отримували і від полтавців, і з міського бюджету як відшкодування до тарифів.

Володимир Оніщенко, голова Полт.обл.тервідділення АМКУ

- Ми взяли інформацію з травмпунктів. І ті масові звернення, які були до нас сюди. І всі ми ходимо по місту своїми ногами.

Відповідь комунальників – у двох реченнях.

Олександр Ландар, начальник КП ЖЕО-2

- Не штрафуйте нас. День комунальника у неділю. Це все, що я можу сказать.

Адміністративна колегія визнає порушення законодавства. 

Марина Цісовська, заступник начальника відділу досліджень тервідділення АМКУ

- Накласти на комунальне підприємство ЖЕО-2 Полтавської міської ради штраф у розмірі 68 тисяч гривень. Комунальному підприємству у двомісячний термін зняти і повернути зайве отримані кошти з місцевого бюджету. 

Виплатити суму можуть у розстрочку. І можуть оскаржити рішення у суді. 

Крім того, мають що пред'явити й іншій компанії, яка прибирала дороги, – УМБ-23. А міське управління ЖКГ визнають винним у тому, що не контролювали виконання цих робіт.

В Антимонопольному комітеті обіцяють ретельно дивитись на прибирання Полтави навесні. 

Стрічка новин