Мати – Україна, а Крим – це дитина

3 роки тому 16 березня відбувся нелегітимний Референдум про статус Криму. Відтоді півострів набув статусу «тимчасово окупованого Росією». У Полтаві ці події вразили навіть дітей. За допомогою малюнків малеча висловила те, що відчуває.

Маленька Соломія тільки-но зібралась з духом, щоб розказати про свій малюнок, присвячений Криму, а її несподівано викликають на сцену – для нагородження. Всі ці діти місяць тому озброїлись фарбами та пензлями, щоб зобразити півострів, тимчасово окупований Росією.  

Аліна Стовба, учасниця конкурсу «Крим – це Україна» 

- Я переглядала фільм «Хайтарма» і слухала пісню Джамали «1944». Це викликало ті емоції, які допомогли намалювати роботу.

Крим – це Україна. Під таким гаслом пройшов проект. Участь взяли майже 300 дітей. Серед них: і місцеві, і ті, хто був вимушений бігти з окупованих територій. Цей хлопець раніше мешкав у Донецьку, тепер його новий дім у Полтаві.

Давид Орлатий, учасник конкурсу «Крим – це Україна»

- Ми часто бували у Криму, він нам дуже запам'ятався. Він красивий, там прозора вода.

Давидові спогади знайшли втілення на папері. 

Людмила Васеленко, представниця Полтавського міського центру соціальних служб

- Ми організовували цей конкурс для того, щоб діти зрозуміли, що ми – одна велика родина. Щоб Полтава стала рідним містом, як для них були раніше: Попасне, Авдіївка, Ясинувата, Донецьк. Щоб вони розуміли, що тут вони зможуть знайти підтримку і допомогу.

Тут кримська тематика скрізь: на аплікаціях, макетах і на малюнках. 

Ірина Буренко, директор Полтавського районного центру соціальних служб

- Розуміння єдності – це наше майбутнє. Ми намагались залучити дітей із найбільш вразливих категорій родин. Вони зараз потребують підтримки.

Цей конкурс пройшов уперше. Але об'єднав місцевих і приїжджих, дітей та батьків, соціальні центри та громадські організації.

Ярослава Ребрик, координаторка Полтавського офісу «КримSOS»

- Коли презентували цей конкурс, ми його прив'язали до дати. Це був День Автономної Республіки Крим. Тому і тематика відповідна.

Зворушливі та креативні малюнки відзначили по-особливому. А за найкращі варіації на тему Криму діти отримали так звані «розумні годинники». Але без презентів не залишився ніхто.

Стрічка новин