Мати – Україна, а Крим – це дитина
3 роки тому 16 березня відбувся нелегітимний Референдум про статус Криму. Відтоді півострів набув статусу «тимчасово окупованого Росією». У Полтаві ці події вразили навіть дітей. За допомогою малюнків малеча висловила те, що відчуває.
Маленька Соломія тільки-но зібралась з духом, щоб розказати про свій малюнок, присвячений Криму, а її несподівано викликають на сцену – для нагородження. Всі ці діти місяць тому озброїлись фарбами та пензлями, щоб зобразити півострів, тимчасово окупований Росією.
Аліна Стовба, учасниця конкурсу «Крим – це Україна»
- Я переглядала фільм «Хайтарма» і слухала пісню Джамали «1944». Це викликало ті емоції, які допомогли намалювати роботу.
Крим – це Україна. Під таким гаслом пройшов проект. Участь взяли майже 300 дітей. Серед них: і місцеві, і ті, хто був вимушений бігти з окупованих територій. Цей хлопець раніше мешкав у Донецьку, тепер його новий дім у Полтаві.
Давид Орлатий, учасник конкурсу «Крим – це Україна»
- Ми часто бували у Криму, він нам дуже запам'ятався. Він красивий, там прозора вода.
Давидові спогади знайшли втілення на папері.
Людмила Васеленко, представниця Полтавського міського центру соціальних служб
- Ми організовували цей конкурс для того, щоб діти зрозуміли, що ми – одна велика родина. Щоб Полтава стала рідним містом, як для них були раніше: Попасне, Авдіївка, Ясинувата, Донецьк. Щоб вони розуміли, що тут вони зможуть знайти підтримку і допомогу.
Тут кримська тематика скрізь: на аплікаціях, макетах і на малюнках.
Ірина Буренко, директор Полтавського районного центру соціальних служб
- Розуміння єдності – це наше майбутнє. Ми намагались залучити дітей із найбільш вразливих категорій родин. Вони зараз потребують підтримки.
Цей конкурс пройшов уперше. Але об'єднав місцевих і приїжджих, дітей та батьків, соціальні центри та громадські організації.
Ярослава Ребрик, координаторка Полтавського офісу «КримSOS»
- Коли презентували цей конкурс, ми його прив'язали до дати. Це був День Автономної Республіки Крим. Тому і тематика відповідна.
Зворушливі та креативні малюнки відзначили по-особливому. А за найкращі варіації на тему Криму діти отримали так звані «розумні годинники». Але без презентів не залишився ніхто.