У Полтаві презентували фільм про Скліфосовського

Невідому інформацію про знаного лікаря назбирали місцеві журналістка та режисер. Вони зробили акцент на полтавському етапі життя Скліфосовського. Перший показ влаштували в обласній бібліотеці імені Котляревського.

«Скліфосовський Микола Васильович – подорож крізь час» – така назва фільму, який презентували в обласній бібліотеці імені Котляревського.

Марина Федорова, зав.відділом краєзнавства Полтавської обласної бібліотеки

- Через перегляд цього фільму ми хочемо показати саме полтавський період життя Миколи Васильовича Скліфосовського. Останні 4 роки він прожив тут, у маєтку своєї дружини. Окрім того, що він був хірургом, окрім того, що він був членом полтавської спілки лікарів, він іще був членом полтавського с\г товариства.

Фільм планують запустити у соцмережі. На перший перегляд запросили студентів, науковців та медиків. Режисер, монтажер та оператор фільму – Віра Кумпан, вона ж – волонтер-оператор однієї із екологічних організацій. Зйомки та монтаж фільму тривали 2 місяці, під час роботи, говорить, найбільше перейнялася станом будівлі – колишнього маєтку відомого лікаря, що на території Дендропарку.  

Віра Кумпан, режисер

- Я хочу, щоб цей фільм дав поштовх людям і організаціям, щоб вони подумали, що ми можемо зробити, щоб зберегти пам'ять.

Авторка фільму – Оксана Кравченко. Говорить: спільно з режисером Вірою Кумпан це вже третя стрічка. Її позаочне знайомство зі Скліфосовським триває зі шкільної лави. Інформація збиралася по крупицях протягом тривалого часу. У фільмі акцент зробили на полтавському етапі життя лікаря. 

Оксана Кравченко, автор фільму

- Дуже багато матеріалів, які ми знімали на території наших музеїв, на території Полтави, на території дачі Скліфосовського в Дендропарку, вони не увійшли. Брак часу і обмеження, яке надає жанр документального кіно, – ми маємо 3 хвилини картинки і лише 1 хвилину тексту.

Запустити фільм у соцмережі планують у червні, після презентації книги-п'єси Оксани Кравченко про Скліфосовського. 

Стрічка новин