Україна поглиблює співпрацю з Норвегією

До Полтави прибула делегація експертів у сфері гідроенергетики з Королівства Норвегії. На меті – оцінити ситуацію з малими гідроелектростанціями та зрозуміти потреби України. Полтавщина має наміри перейняти досвід у країни, яка посідає лідируючі позиції у сфері енергетики.

Жовтень 2016 року: Президент України Петро Порошенко візитує до Норвегії. Під час зустрічі обговорюють питання українсько-норвезької співпраці. Зокрема, впровадження Проекту будівництва нових об’єктів для малої гідроенергетики в Україні. За підсумками підписують протокол з питань співробітництва. А вже у березні норвезькі експерти у сфері гідроенергетики приїздять до Києва. Цього дня вони у Полтаві. 

Сандгрен Ерік Йонас, спеціаліст з чистої енергетики (Норвегія)

- Ми сьогодні тут з моїми колегами, щоб зібрати інформацію в Україні з питань гідроенергетики, оцінити ситуацію з малими ГЕС. Наша головна мета – зрозуміти потреби України і побачити варіанти, в яких наш директорат може допомогти у розвитку гідроенергетичної сфери.

Потенціал гідроенергетики може збільшитися за рахунок підвищення ефективності гідроелектростанцій та спорудження нових об’єктів на території нашої країни. Норвезький досвід і підтримка мають сприяти цьому, вважають представники влади у Полтаві.

Володимир Фомичов, директор Полтавського обласного управління водних ресурсів

- У Полтавській області майже відсутні гори, річки, рівнини. Створити потенціал для енергетики дуже складно.

У Полтавській області існує шість ГЕС (гідроелектростанцій). Їх було збудовано наприкінці 50-х. На сьогодні всі ці споруди реконструйовано і вони діють, але знаходяться у приватній власності. Загальний обсяг виробленої за рік електроенергії складає близько чотирнадцяти мільйонів кіловат.

Володимир Фомичов, директор Полтавського обласного управління водних ресурсів

- Продовжується робота по потенційно можливим об'єктам, які є на території області. Це шлюзи-регулятори. Вони мають енергетичний потенціал.

Норвезькі фахівці заявили про готовність до співпраці щодо реалізації проектів з будівництва малих гідроелектростанцій в Україні. Іноземна делегація має намір здійснити поїздки до різних регіонів.

Стрічка новин