Робота на землі як спосіб психологічної реабілітації бійців АТО

У Полтавській державній аграрній академії відбулася конференція «Полтавщина натуральна». Її учасниками стали атовці, фермери, органічні практики, науковці, які обговорювали проблеми ефективного природокористування, органічного землеробства та ситуацію із видачею землі бійцям АТО.

На Сході в окопах вони безстрашно захищали українську землю. Тепер в мирному житті ставлять собі за завдання зберегти її для нащадків. 

Тарас Лелюх, учасник АТО

- Ми не хочемо робити те, що зараз роблять 90% господарств, які виснажують землю, які беруть землю в оренду, і намагаються витиснути з неї все. Отак беруть, і просто її знищують, садячи без сівозміни, те, що приносить найвищий прибуток. Їм все-одно, що буде з землею через кілька років після того, як вони втратять своє право оренди на неї.

Відтак, аби навчити користуватися землею, не завдаючи їй шкоди, бійців запросили на конференцію «Полтавщина натуральна». У Полтавській державній аграрній академії своїми знаннями та досвідом з ними діляться науковці, експерти з органічного землеробства, фермери.

Павло Писаренко, перший проректор ПДАА

- Мало отримати землю. Земля – це тільки те, на чому можна вирощувати. А треба її полюбити. Треба її берегти. Треба на ній виростити, і найголовніше – навчити інших, тобто, це вже буде як засіб соціальної реабілітації людей. Тільки праця на своїй вільній землі може надати таку реабілітацію.

Один із аспектів ефективного землекористування, який розглядають цього дня учасники конференції, – органічне землеробство. 

Тетяна Ситник, експерт з розвитку органічного ринку в Україні

- Органічне землеробство – це те, куди взагалі варто було розвиватися сільському господарству в світі з самого початку. Це ті технології, які не шкодять грунту, які не шкодять навколишньому середовищу, і сировина, і продукція після виробництва не шкодить здоров'ю людей.

Що ж до ситуації із видачею землі учасникам АТО на Полтавщині, зараз вона більш-менш стабілізувалася, говорить очільник обласного управління Держгеокадастру.

Вадим Чувпило, в.о. начальника ГУ Держгеокадастру у Полтавській області

- Якщо говорити про кількість бійців, що залишилися, то про це надзвичайно приємно говорити. Ми моніторили ситуацію по області разом з координаційним центром, і на сьогодні така ситуація, що в принципі напруга в повній мірі знята. І, за попередньою інформацією, близько 300 чоловік, які ще потребують земельних ділянок, але резервування продовжується, і цей процес нормальний, планомірний.

Загалом на сьогоднішній день у Полтавській області земельні ділянки вже отримали більше 6 тисяч учасників бойових дій на Сході України.

Стрічка новин