Через швидке потепління на дорогах загального користування загрузають вантажівки

Останніми днями тільки під Котельвою довелося витягати 4 автівки. Перевантажені фури вперто не помічають обмежуючий знак, заїжджають на небезпечну ділянку. Щоб допомогти витягти деякі – сходяться навіть місцеві мешканці.

Халепа сталася на виїзді із села Зайці Другі, що на Котелевщині, із ось цією вантажівкою. Машина загрузла просто на проїжджій частині. Яка вага автівки, куди і звідки прямує, водій озвучити відмовився. Так само, як і своє ім'я.

/Громадянин України.../

Про причини події говорить ось як. 

/Дорога подивіться яка... Ви самі все прекрасно знаєте, озвучте без мене/

Перевантажувати кукурудзу до іншої машини узялися місцеві. Люди кажуть: щойно потеплішало, у селі вимушено зупиняються вантажівки. 

Світлана Музиченко, допомагає перевантажити машину

- Буквально на тому тижні, здається, також загрузла машина. І також отам дорога не з кращих. Всі об'їжджали кругом села, бо отам розбили дорогу.

На місці події – працівники автодору, поліція, рятувальники та голова райдержадміністрації. 

У службі автодоріг пояснюють: через швидке потепління цього року чи не всі дороги загального користування спіткало явище здимо- чи пучиноутворення. Асфальт відтає швидше, ніж узбіччя, у тріщинки та ями набирається волога, покриття підіймається і швидко руйнується. Поки намагаємося взяти коментар, просто на наших очах загрузає іще одна машина. Одразу біля водія з'являється поліцейський. 

/Там рух вантажних заборонено. Чого ви їдете сюди? Як тепер вас витягать?/

Витягає горе-водія грейдер Котелевського райавтодору. У службі автодоріг області кажуть: такі ситуації боляче б'ють по бюджету. Напередодні цю ділянку намагалися полагодити – вибрали мокру землю, засипали піском, засипали щебінь. Звичайні машини тут рухаються легко, а от перевантажені фури вгрузають. 

Агакерім Агакерімов, начальник філії Служби автодоріг у Котелевському районі

- Тільки зробили вчора, виконували роботу по технології, пучину приводили в порядок. Привели. Увечері пішли ваговики – знову поламали.

Анатолій Мягкохліб, заступник начальника Служби автомобільних доріг у Полтавській області

- Навіть на ліквідацію звичайної ямковості коштів недостатньо. І голова Укравтодору учора навіть на своєму Фейсбуці про це сказав, що виділені кошти Укравтодорогу не дадуть навіть ліквідувати ямковість по всій державі. То ті збитки, які наносяться зараз, миттєво проїхавшись, вони просто для нас непідйомні.

Голова місцевої райдержадміністрації каже: минулоріч з бюджету на ремонт доріг пішло більше 4 мільйонів гривень.

Віктор Колос, голова Котелевської райдержадміністрації

- Ми тратимо величезні народні гроші для того, щоби забезпечити нормальний дорожній рух і функціонування усіх структур нашого району, і через бажання збагатитися нашими оцими перевізниками маємо такий дуже поганий результат.

Дорожники кажуть: у період весняного бездоріжжя слід обмежувати рух великовагових вантажівок, за радянських часів такі правила діяли на державному рівні. Поки земля не просохне, рух машин, важчих, ніж 10 тонн, забороняли. Цієї ночі тут же витягали машину вагою більше 75 тонн. Фури їдуть, уперто не помічаючи обмежуючий знак. В автодорі нарікають: немає закону, який би змусив ремонтувати перевізників розбиті дороги. Єдина управа – штраф «непомічання» знаку. 

Роман Карась, інспектор з дорожнього нагляду

- 255 гривень мінімальний штраф.

Стрічка новин