На лінії розмежування припиняють усі вантажні перевезення

На лінії розмежування припиняють усі вантажні перевезення

Враховуючи захоплення українських підприємств та загострення безпекової ситуації в зоні АТО, Рада нацбезпеки прийняла рішення припинити переміщення вантажів через лінію зіткнення, повідомив секретар РНБО Олександр Турчинов.

Пізніше пан Турчинов заявив, що перекриття почне діяти з 13 години.

"РНБО вирішила: тимчасово, до реалізації пунктів 1-2 комплексу заходів з виконання Мінських домовленостей від 12 лютого 2015 року, а також до повернення під українську юрисдикцію захоплених підприємств, припинити переміщення вантажів через лінію зіткнення", - сказав він.

МВС, Нацполіції та Нацгвардії за участі СБУ доручили невідкладно припинити переміщення вантажів залізничними і автомобільними шляхами.

У Штабі блокади торгівлі з ОРДЛО привіта це рішення.

"На виконання рішення РНБО сьогодні до 13:00 для будь-яких вантажних перевезень всі автомобільні і залізничні шляхи, які ведуть до лінії розмежування, будуть перекриті", - сказав пан Турчинов.

Це рішення в РНБО пояснили низкою чинників, зокрема й офіційним визнанням Росією документів "ДНР" і "ЛНР", а також "блокадою" на Донбасі.

Винятки із заборони становитимуть гуманітарні вантажі, пояснив президент Петро Порошенко.

Також РНБО доручило Нацбанку та СБУ проаналізувати діяльність банківських установ України з часткою російського капіталу і протягом доби надати пропозиції щодо запровадження санкцій.

Під час виступу на засіданні президент Петро Порошенко засудив дії "блокадників", які нібито стимулювали бойовиків до захоплення українських підприємств.

"Треба розглянути додаткові серйозні загрози національній безпеці, які виникли протягом останніх тижнів - внаслідок так званої блокади Донбасу, безвідповідальної антидержавної поведінки її організаторів і синхронізовані з ними дії окупантів", - заявив пан Порошенко.

Він наголосив, що їхні дії дуже дорого коштуватимуть українському бюджету. Окрім того, вугілля вже пішло до Росії, а жодного полоненого, як вимагали блокадники, не відпустили.

"Гуляй-поле в зоні АТО створила політична сила, яку ми вважали демократичною, ліберальною та реформаторською. Взяли і зробили - нечесно і непорядно стосовно України", - заявив Петро Порошенко.

Президент нагадав, що лідер "Самопомочі" Андрій Садовий, яка ініціювала блокаду, за кілька мерських строків не зумів подолати проблему зі сміттям у Львові.

Вночі у зоні АТО на Донбасі сталися сутички між блокувальниками, які намагались проїхати автоколоною, та поліцією.

Блокада торгівлі з ОРДЛО за участі політиків із "Самопомочі" тривала понад місяць.

Як реакцію на неї уряд навіть розробив новий порядок перевезення товарів через лінію розмежування.

Стрічка новин