Камертон для ніг, або що роблять з полтавцями у кабінеті діабетичної стопи

Чотири роки тому у місті відкрили спеціальну кімнату для хворих на цукровий діабет. З'явилась вона на базі ендокринологічного відділення 2 міської клінічної лікарні. Потреба у ній – зрозуміла, кажуть лікарі. Бо цукровий діабет, який ще називають неінфекційною епідемією ХХІ століття, у Полтаві мають близько 11 тисяч людей. Щороку пацієнтів стає на 1 тисячу більше.

У цьому кабінеті жартома і всерйоз кажуть: підвищують настрій своїм пацієнтам. Великі натоптиші, чималі мозолі – від них позбавляють полтавців.

Ангеліна Шевченко, лікар-ендокринолог 2 МКЛ

- Ми їх знімаємо. І хворі стають на ноги легше: зникає біль, відчуття того, що вони стоять десь на ваті. Вони відчувають під собою тверду землю. Вони йдуть від нас з посмішкою.

Ці медики мають навіть свій камертон. Але не для налаштування музичних інструментів. Ним перевіряють, чи відчуває людина вібрації.

Порушена чутливість – один із наслідків цукрового діабету. Саме ними небезпечна хвороба, бо це – шлях до інвалідності.

Ельвіра Кайдашева, завідуюча відділенням ендокринології 2 МКЛ

- З боку ніг – ангіопатія, що може призвести до трофічних виразок, гангренам, ампутаціям. З боку очей – ретинопатія, що небезпечна сліпотою. Ускладнення нирок – можуть призвести до гемодіалізу. Це три «кити» – найбільш витратних у світі.

Профілактика і знання найпростіших правил – у необхідності цього лікарі переконують полтавців. Бо, виявляється, говорить міський ендокринолог, що полтавці одразу відповідають, скільки цигарок за день випалюють, а коли мили ноги – задумуються. Тому у медзакладах для профілактики створюють спеціальні кабінети. Так кабінет діабетичної стопи у другій поліклініці відкрили ще у 92 році, а новий, сучасно обладнаний на базі ендокринології – 4 роки тому. 

Ельвіра Кайдашева, завідуюча відділенням ендокринології 2 МКЛ

- Наше завдання – оглянути, виявити порушення, дати пораду. У майбутньому – якщо пацієнт має не ускладнений цукровий діабет – приходить до нас раз на рік. Якщо ускладнений – ми оглядаємо його частіше та призначаємо лікування.

Тоді ж з'явилось і крісло для процедур. Воно набагато зручніше і для пацієнтів, і для медиків, на відміну від попередниці – звичайної кушетки. За рік тут буває по 6-7 тисяч полтавців з усього міста.

Ангеліна Шевченко, лікар-ендокринолог 2 МКЛ

- Якщо ми виявляємо у пацієнта тріщини глибокі на п'ятках, а інколи настільки запущені бувають ангіопатії, що ми таких хворих направляємо до судинного хірурга.

А ще всім полтавцям радять користуватись розвантажувальними устілками.

І не соромитись перевіряти стерильність інструментів у своїх майстрів з педикюру.

Стрічка новин