Справу Януковича передали до суду - Луценко

Справу Януковича передали до суду - Луценко

Екс-президент Віктор Янукович постане перед судом у заочному порядку і, попри відсутність у суді, матиме захист та інші процесуальні можливості, заявив генпрокурор Юрій Луценко.

Він зазначив, що Військова прокуратура передала до Печерського райсуду Києва відповідні документи у вівторок, 14 березня.

"Віктор Янукович... постане перед судом у заочному засудженні. Він буде мати захист і всі процесуальні можливості, крім особистої присутності в суді", - сказав пан Луценко на брифінгу.

Державне обвинувачення у суді представлятиме військовий прокурор Руслан Кравченко.

Водночас пан Луценко додав, що Печерський райсуд не може розглядати обвинувальний акт щодо пана Януковича, і що Апеляційний суд має визначити підсудність за іншим судом.

Генпрокуратура звинувачує Віктора Януковича у державній зраді та посяганні на територіальну цілісність і суверенітет України.

"Ця подія, як на мене, є безпрецедентною. Не тільки тому, що це перший процес над президентом України... Уперше суд України розгляне звинувачення у державній зраді лідера, якого обрала нація", - додав пан Луценко.

Сам екс-президент в інтерв'ю російському агентству "РИА-Новости" у січні заявляв, що йому досі не відома суть звинувачень.

Він пообіцяв звернутися до міжнародних організацій та іноземних держав із закликом незалежно розслідувати розстріли на Майдані на початку 2014 року.

20 січня Печерський райсуд Києва дозволив ГПУ проводити заочне слідство у справі про держзраду пана Януковича.

Докази проти Януковича

У ГПУ кажуть, що отримали беззаперечні документальні докази державної зради Віктора Януковича.

Одним із цих доказів, за словами прокуратури, є звернення екс-президента на адресу Володимира Путіна із проханням ввести російські війська на українську територію.

ГПУ каже, що отримала від ООН цей лист, який ще три роки тому оприлюднив постійний представник Росії Віталій Чуркін на засіданні Радбезу організації.

Водночас адміністрація президента Путіна і Рада Федерації заявили, що не отримували листа від Віктора Януковича про використання російських військ на території України.

Про це йдеться у листі від генпрокуратури РФ, направленому ГПУ, який генпрокурор України Юрій Луценко оприлюднив минулого тижня.

"Але що робити з виступом Чуркіна в Раді Безпеки ООН про цей лист? Що робити з відеоінтерв'ю самого Януковича, який підтверджує, що писав такий лист?" -зазначив пан Луценко.

Виступ Чуркіна в ООН

У березні 2014 року пан Чуркін на засіданні Радбезу заявив, що Янукович направив президенту Росії письмове прохання використовувати російські збройні сили для захисту населення України.

"Звертаюся до президента Росії Володимира Володимировича Путіна з проханням використовувати збройні сили Російської Федерації для відновлення законності, миру, правопорядку, стабільності, захисту населення України. Віктор Янукович, 1 березня 2014 року", - процитував Чуркін слова Януковича.

1 березня 2014 року Рада Федерації одностайно дала згоду президенту Путіну на використання російських збройних сил в Україні "з метою нормалізації суспільно-політичної ситуації в цій країні".

Пізніше це рішення парламент скасував. Проте у тому ж місяці російські військові з'явилися у Криму під виглядом "загонів самооборони".

Стрічка новин