Сьогодні у Полтаві вперше відзначають День українського добровольця

Урочистості пройшли у Полтавському театрі імені Гоголя. На свято завітали полтавські добровольці, які безпосередньо брали участь в АТО, волонтери, а також матері загиблих добровольців.

«Я знаю вас, нащадки запорожців! Я вірю вам і кланяюсь чолом. Дивлюсь на вас – і вірою займаюсь, І б’ю своїм поломаним крилом», – це слова українського поета Олександра Олеся про своїх співвітчизників. Уже більше трьох років українці відважно борються за незалежність своєї Батьківщини. Все почалося ще з «Революції гідності», під час якої Україна зазнала перших втрат.

Сьогодні у Полтаві відзначають День українського добровольця. Привітати учасників антитерористичної операції прийшов й голова Полтавської обласної державної адміністрації Валерій Головко.

Валерій Головко, голова Полтавської ОДА

- Дуже важливе свято особисто для мене, тому що добровольці найперші стали на захист незалежності і суверенітету України. Прямо з території майдану вони рушили на Схід України. Ми повинні розуміти, що цих людей потрібно підтримувати, це справжні патріоти, справжні українці.

Сергій Антонець – доброволець, до поранення воював у Широкіно, Іловайську, а потім під Горлівкою. Наразі чоловік – миротворець у Сєвєродонецьку і Лисичанську. 

Сергій Антонець, доброволець 

- На жаль, дуже багато людей байдужих, уже така ситуація була, коли казали: «Коли Грушевський із сином буде на передовій, тоді ми підемо», у 20-х роках люди відсиділись дома, а потім у 32 році вони їли один одного. Зараз та ситуація може повторитися, бо всі кажуть: «Хай Порошенко стоїть на передку разом з сином, тоді ми теж підемо на Схід». А потім, невідомо коли ми будемо один одного їсти.

Боєць добровольчого батальйону «Айдар» Віталій Степанов у 2014 році добровільно став на захист Батьківщини.

Віталій Степанов, боєць добровольчого батальйону «Айдар»

- Хлопці їхали з майдану, з блокпостів захищати нашу державу. Сьогоднішнє свято присвячується цим хлопцям, але ж багато хлопців загинуло, і з нами їх вже ніколи не буде, це в честь них свято.

Під час свята учасникам антитерористичної операції вручили почесні грамоти і нагрудні знаки. Владислава Контарчука нагородили нагрудним знаком «За вірність народу України».

Владислав Контарчук, доброволець

- Я приймав участь в бойових діях. У добровольчий бальйон попав з літа 2014 року. Кинув навчання в університеті, поїхав, спочатку думав – на місяць-два, потім затянуло трошки довше. Був в Слов’янську, Крахові, Пісках під Донецьким аеропортом в той час, коли оборона Донецького аеропорту впала.

Не всім вдалося повернутися зі Сходу додому, тому сьогодні, в день такого свята, привітання, слова подяки і скорботи лунали на адресу сімей загиблих добровольців. 

Федір, Архієпископ Полтавський і Кременчуцький УПЦ КП

- Я з року в рік переконуюсь, якби не ці герої, наші хлопці, наші військові добровольці, ми б могли втратити якщо не всю Україну, то пів України точно. Вони ціною власного життя і здоров’я зберегли нам державу.

Стрічка новин