Бойові будні добровольців демонструє фотовиставка в облдержадміністрації

Експозиція увібрала в себе світлини бійців 16-ого окремого мотопіхотного батальйону. Більше 100 фотографій розповідають про формування цього підрозділу, його бійців та бойовий шлях.

Щастя, Кримське, Слов'янськ – на цих світлинах містечка, де виконували службові завдання бійці 16-ого окремого мотопіхотного батальйону. Цієї виставкою представники останнього вирішили згадати, з чого все починалося. 23 квітня 14-ого був даний старт формуванню цього батальйону, а вже 10 травня складений акт про введення його до лав Збройних Сил України.

Іван Петренко, перший командир 16-ого ОМБ

- За такий стислий термін довелося вирішити надзвичайно складні задачі. Перш за все, по призову особового складу. Вся картотека військових комісаріатів області, на привеликиий жаль, за рік до того була знищена. І військові комісаріати докладали надзвичайні зусилля, щоб віднайти тих військовослужбовців, які були б здатні прийти на військову службу.

На початку свого існування у 2014 році, розповідає Іван Петренко, батальйон одночасно виконував завдання у 8 областях України. В тому числі – на Одещині біля кордону з Придністров'ям, де бійці допомагали з охороною.

Іван Петренко, перший командир 16-ого ОМБ

- До того часу кордон між Україною та Придністров'ям – ви бачите, що він собі представляв. Просто лісопосадка. Отам – Придністров'я, отут – України. Прикордонники були там в обмеженій кількості, і їм вкрай складно було контролювати цю ділянку.

Відкриття фотовиставки в облдержадміністрації присвятили Дню українського добровольця.

Юрій Варченко, перший заступник директора Департаменту інформаційної діяльності Полтавської ОДА

- Добровольцями ми вважаємо, в першу чергу, добровбати, це ті, хто добровільно йшов у військкомати, на призовні пункти, це, звичайно, і волонтери, які надавали величезну підтримку армії. Це, звичайно, медики, які надзвичайних зусиль доклали, і їхали теж добровольцями на Схід, бачачи, що наші воїни там зазнають поранень і травм.

У планах організаторів виставки – продовжити її, і до 23 квітня додати до неї нові світлини з буремного Сходу.

Стрічка новин