Цитатами та світлинами малювали портрет Леся Курбаса в обласній бібліотеці

Якою він був людиною, чим жив та кого кохав – розповідь про непросту долю відомого українського режисера, актора і теоретика театру працівники книгозбірні підготували для полтавських студентів.

В обласній бібліотеці цього дня говорять про театр. Точніше, про людину, яка назавжди вписала своє ім'я в історію розвитку театрального мистецтва України.

Юлія Крамарєва, зав. відділом соціокультурної діяльності ПОУНБ ім.І.Котляревського 

- Лесь Курбас – основоположник нового українського театру. І навіть зараз і професійні, і аматорські театри його методику беруть за основу.

На початку ХХ століття погляди Леся Курбаса йшли в розріз з тодішніми театральними догмами. Він не терпів прямолінійності образів. Для Курбаса ідеал актора — «розумний арлекін» — освічений, мислячий, який постійно прагне проявити свою індивідуальність. Режисер — не диктатор, а приятель, помічник у пошуку. Про те, які життєві перипетії довелося пройти Лесю Курбасу на шляху до своєї слави, у бібліотеці розповідають студентам. 

Юлія Крамарєва, зав. відділом соціокультурної діяльності ПОУНБ ім.І.Котляревського 

- Ми хочемо показати Леся Курбаса як людину. Не просто вчився, народився, одружився, створив, а саме показати його як людину з його страстями, з його захопленнями, з його поривами, з його характером, з його коханнями, з якимись невдачами його.

Присутні на вечорі кажуть: для них завжди цікаво дізнаватися щось нове.

Кирило Кулик, студент

- Я вважаю, що дуже важливо відвідувати такі заходи для студентів, для всієї молоді. Вони збагачують наш кругозір і уявлення про мистецтво.

Життя Леся Курбаса обірвалося у 37-ому році. Його розстріляли на Соловках. А у 57-ому році він був посмертно реабілітований.

Стрічка новин