Ковальство: традиції та новації

На Полтавщині пропагують ковальське ремесло. Здорожчання обробки металу, спеціалізація народного промислу за галузями та сучасний стан справи – з цими питаннями ознайомили юних полтавців.

Знаряддя вбивства, прикраси та посагові скриньки для нареченої – усих цих речей торкнулась рука коваля. Ці майстри почали працювати з металом, оздоблювати різні речі, а ковальське ремесло стало традиційним заняттям українців. 

Від традицій до новацій. У Полтаві піднімають ковальську справу. Починають з пропаганди ремесла серед школярів.

Марія Пісцова, завідуюча етнографічним відділом у Краєзнавчому музеї

- Існує в Полтаві спілка ковалів, проводяться різні фестивалі. Але в нашому музеї ми говоримо про цю тему в рамках етнографічного заходу, вперше для дітей.

Екскурсія музеєм, паралельно – історія зародження обробки металу, потім – вікторина для школярів та знайомство з полтавським ковалем. 

Анатолій Фіктянов, коваль

- Я люблю екзотику в історії, екзотику в ковальських прийомах. Це речі, яких ми не знаєм. Наприклад, скриня-підголовник. Якщо ми зараз використовуєм подушки, то раніше люди (у подорожах) використовували такі скриньки.

Чоловік займається ковальською справою понад 30 років. Каже: «Це скоріш хобі, ніж професія». І демонструє експонат, яким особливо пишається.

Анатолій Фіктянов, коваль 

- Скриня, обкована металом, вона має декоративні прикраси у техніці присічного металу. Раніше, коли дівчина виходила заміж, велика скринька означала, що цікава жінка, а мала – то навіть не знайомились з такими.

І хоч школярам до смаку етонографічна подорож минулим, та ковальською справою мало хто хоче займатися. А от послухати про це – залюбки.

/Дізнався багато про зброю тих часів, про монети та про ковальство. Це робили для процвітання культури для суспільного пожитку/

Нагадаємо, Національний ковальський фестиваль «ВакулаФест», що проходить в Опішному, відбудеться влітку вже всьоме. Фестиваль відкритий для всіх бажаючих, а реєстрацію вже розпочато на зазначеному сайті.

Стрічка новин