Круглий стіл до 11-ої річниці Конституції провели у загальноосвітній школі №25

Його учасники – учні навчального закладу та депутати Київської районної, міської й обласної рад. На зустрічі йшлося про обов'язки й права дитини, дискутували на тему, чи працюють у нас закони у повній мірі, обговорювали, як покращити життя найменших полтавців. Свій погляд на ці проблеми представили як дорослі, так і школярі.

Діти та вчителі закладу вийшли з пропозицією до керівництва Київського району провести такий захід за участю депутатів різних рівнів. Говорили про обов'язки дітей, їх права, які частково має забезпечувати влада, аби дитинство полтавської малечі і справді було казковим. А ще хотіли почути думки старшокласників про сучасність.

На початку розмови учні дев'ятого класу зробили екскурс в історію. Перша європейська Конституція у сучасному її розумінні була створена гетьманом Пилипом Орликом. І можна вважати, що паростки демократії були закладені ще тоді, у 1710 році. Між іншим, у 2010-му відзначатиметься трьохсотріччя з моменту прийняття цього документа.

Та все ж на зустрічі більше обговорювали нинішній стан речей: чи знає дітвора про свої права, чого можуть діти вимагати від дорослих. До таких серйозних питань школярі підготувалися – статті Конституції для них були не в новинку.

У розмові торкнулися і актуальної проблеми насилля в сім'ї. Зокрема, з початку року в Київському районі три родини вже позбавили батьківських прав. Головне для владних структур, говорили, – не каральні методи, а намагання зробити так, щоб у родинах панував мир. А це – вирішення комплексу як економічних, так і соціальних проблем. Цікавилися дорослі, як потрібно, на думку учнів, покращити роботу у сферах культури, спорту та освіти, адже нині увага значної частини дітей повністю присвячена комп'ютерам та комп'ютерним іграм. Депутат міської ради Ольга Латиш розповіла, що у Німеччині заборонено продаж тих ігор, які пропагують насилля, українська ж влада цими речами поки що не надто переймається. Поговорили на зустрічі й про літній відпочинок. Виявилося, що лише кілька учнів поїде до моря, і жоден не відвідає іноземний курорт. А ще розглянули проблему ненормативної лексики та ставлення до української мови.

Дорослі, говорячи про проблеми держави, прийшли до того, що основні біди і і зокрема – від політичної нестабільності, мовляв, як тільки ці процеси стабілізуються, ось тоді згадають про насущне.

Дітей, як виявилося, практично все влаштовує: особливих претензій чи нарікань до влади вони не мають.

Директор двадцять п'ятої школи Григорій Ринковий розповів про свої напрацювання: тут – міцний колектив, і взагалі школа, як велика сім'я. Якщо й виникають непорозуміння між учнями та педагогами, а вони, в основному, стосуються навчання, все вирішують тихо. Щодо здобутків, то тут надається висококваліфікована логопедична, психологічна допомоги, діти, які потребують особливої підтримки, отримують її від фахівця лікувальної фізкультури. Мають тут і переможців Всеукраїнських предметних олімпіад.

І діти, і школа отримали подарунки. З нагоди свята кожному учневі Київський райвиконком передав примірник Конституції, а голова бюджетної комісії Київської райради Геннадій Артеменко передав закладу книги "Історичний нарис. Полтавщина" та "Енциклопедію юного ерудита".

Стрічка новин