Минулої доби в Україні виникло 354 пожежі

Минулої доби в Україні виникло 354 пожежі

З настанням весни громадяни активно розпочинають прибирати власні присадибні ділянки, спалювати залишки сухостою та сміття біля власних помешкань. 

За таких умов вогонь може швидко перекинутися на житло та спричинити масштабну пожежу. Так, впродовж минулої доби в Україні виникло 354 пожежі, з яких 260 — це загорання сміття, трави, залишків сухої рослинності, тощо.

Зокрема, 11 березня рятувальники Кіровоградщини чотири рази виїжджали для гасіння пожеж сухостою та сміття на відкритих територіях. Загорання виникали у смт. Новгородка, м. Кропивницькому, с. Карбівка та с. Карлівка. Загалом, вогнем пройдено понад 1200 кв.м. сухостою.

Цього ж дня, підрозділи ДСНС у Харківській області здійснили 48 виїздів для гасіння сухої трави, листя та очерету. Загальна площа загорянь склала близько 20 га. Так, рятувальники Ізюмського райвідділу ДСНС виїжджали до приватного сектору на вул. Зелений гай у м. Ізюм. Там від випалювання сухої трави загорілися 2 господарчі споруди. Завдяки здагодженим діям рятувальників вогонь не встиг перекинутись на житловий будинок. Вогнеборці Зміївського району виїжджали до с. Нижній Бішкін для гасіння господарчої споруди, що загорілась від випалювання сухої трави навколо неї.

В той же час, рятувальники Луганщини 38 разів залучалися до ліквідації загорянь в екосистемах. Горіла суха трава, очерет та присадибні ділянки у Лисичанську, Новопскові, Кремінній, Старобільську, Щасті, Сватовому, Білокуракіному, Новоайдарі, Міловому, Троїцьку. Загальна площа пожеж склала понад 45 га.

Шановні громадяни! Заважаючи на різке збільшення кількості загорань сухостою та з метою попередження виникнення трагічних наслідків Державна служба України з надзвичайних ситуацій закликає Вас суворо дотримуватися правил пожежної безпеки та не провокувати пожежі в природних екосистемах. В першу чергу, не випалюйте стерню на полях, суху траву та сміття на присадибних ділянках, не розводьте відкритий вогонь поруч із господарчими будівлями, не розкидайте недопалки та сірники на суху трав’яну підстилку. Стежте, щоб діти не бавилися з вогнем. 

В разі виникнення пожежі чи іншої надзвичайної ситуації негайно викликайте Службу порятунку за номером 101!

Стрічка новин