Розв'язка на мільярд

Полтаві – автомобільні ворота на кілька рівнів з тунелем, естакадою, ліфтами для пішоходів. Столичні проектанти привезли три варіанти реконструкції автодороги Київ-Харків-Довжанський. Зокрема – перехрестя поблизу «Макдональдса». Вартість нової розв'язки попередньо оцінюють в межах 1-1,5 мільярда гривень. У п'ятницю в обласній адміністрації проекти дивились та обговорювали керівники міста, області та облавтодору.

Уже за рік ось такий вигляд може мати одне з перехресть у Полтаві – поблизу «Макдональдса». Наприкінці тижня фахівці із Києва привезли передпроектні пропозиції дорожньої розв'язки у контексті реконструкції автодороги Київ-Харків-Довжанський. У межах міста це відрізок завдовжки понад 4 кілометри.

Іван Войтович, генеральний директор Інституту комплексного проектування об'єктів будівництва

- В першу чергу, це розширення полос руху, і ми будемо мати по всій довжині по 2 полоси швидкісного руху в обох напрямках. Ми робимо місцеві проїзди паралельно даній трасі. На різних ділянках. Для того, щоб місцевий транспорт не перешкоджав рухові транзитному.

Пропонують три варіанти розв'язки. Усі, запевняють проектанти, передбачають швидкісні траси, але без жодних руйнацій будівель. Проїзди для безпеки відгородять захисними конструкціями. Пропонують обладнати естакади переходами з ліфтами, бо, за нормами ДБН, люди з інвалідністю повинні мати доступ до них. Але це тільки схеми, які коригуватимуть за побажаннями місцевої влади. 

Перший варіант – трирівневий, другий передбачає, що одну трасу опускають у тунель, іншу підіймають на естакаду. 

«М-22 знизу, М-03 зверху, а місцеві залишаються на тому ж рівні»

Третій – місцевим мешканцям треба буде з'їжджати на окремі дорожні петлі для розвороту. 

Найбільш оптимальною самі проектанти вважають розв'язку з тунелем. 

Іван Войтович, генеральний директор Інституту комплексного проектування об'єктів будівництва

- Вона найбільш дешевша, вона дуже красива, дійсно незвична – в Україні такої розв'язки ще не побудовано. Вона була б дуже класною для Полтави. Єдине – якщо там треба буде відкачувати воду, то потрібна буде постійно діюча насосна станція. Але це не проблема у сучасних умовах.

Обирати, який проект з'явиться у Полтаві, має міська влада. Мер Олександр Мамай називає пропозиції нормальними. 

Олександр Мамай, Полтавський міський голова

- Мені приїємно те, що в цій дорозі є повністю шумоізоляція. Це будуть великі паркани, які закриватимуть п'ятиповерхові будинки. Цей проект сподобався і голові Полтавської облдержадміністрації Валерію Головку. Тому, якщо є спільна пропозиція, і вона йде від проектантів, – думаю, конценсус буде знайдений.

Попередня вартість розв'язки – від одного до півтора мільярдів. Але така реставрація місту, області та державі обійдеться безкоштовно.

Валерій Головко, голова Полтавської ОДА

- За рахунок того, що дорога пройде краєм міста Полтави, економія бюджетних коштів складає майже мільярд гривень.

Кошти на розв'язку має дати Світовий банк. Як на проект, що допоможе підняти українські реалії до європейських стандартів.

Протягом наступного місяця, кажуть в облавтодорі, технічні характеристики нададуть представникам Світового банку. 

Володимир Трояновський, начальник Служби автомобільних доріг у Полтавській області

- Який уже підтвердив свої наміри у тому, що готовий пройти через місто Полтаву.  Вони розглянуть це. Протягом двох місяців подадуть нам документи, які ми затвердимо у Кабінеті міністрів, і фактично вийдемо на тендер. Тобто, наше завдання, – мабуть, максимально до кінця року оголосити тендер, аби наступного будівельного сезону ми розпочали будівельні роботи.

Стрічка новин