Полтавське обласне відділення МАН пройшло перевірку ЮНЕСКО
З офіційним візитом до нашого міста прибув представник цієї організації, аби проконтролювати якість роботи із обдарованими дітьми. Відповідну виставку-презентацію досягнень вихованців територіального відділення Малої академії наук України влаштували у Полтавському національному технічному університеті імені Юрія Кондратюка.
Мала академія наук України може стати одним із центрів ЮНЕСКО. Четвертий рік фахівці цієї міжнародної організації досліджують роботу українських педагогів з обдарованими дітьми. Полтавське територіальне відділення МАН – один із осередків, який перевіряють ЮНЕСКівці.
Володимир Онищенко, ректор ПолтНТУ, президент Полтавського територіального відділення МАН України
- Для нас є дуже приємно, що саме Полтавська область стала тим майданчиком, який презентує найбільш вдалий проект співпраці школи, вищих навчальних закладів і територіального відділення Малої академії наук по роботі з обдарованою молоддю.
Спочатку гостям із ЮНЕСКО демонструють науково-експериментальні роботи учнів фізико-математичного, технічного та природничого профілів. Презентація-виставка відбувається у стінах Полтавського національного технічного університету. Цей виш проводить активну роботу із такими юними науковцями. Тетяна Гаврільєва у навчальному закладі презентує електростатичний двигун.
Тетяна Гаврільєва, учениця 11 класу Опішнянської спеціалізованої школи
- Його принцип дії грунтується на вивченому питанні про електричний вітер. Внаслідок стікання зарядів з голок утворюється обертальний момент, який обертає посудину від калориметра, що спричиняє виникнення електричного двигуна.
А от Максима Моргуна із Семенівки хвилюють екологічні проблеми. Його проект присвячений очищенню питної води.
Максим Моргун, учень 10 класу Семенівського НВК №2
- У нас в Семенівці багато людей страждають на хвороби, які залежать від якості питної води, яку ми споживаємо. І тому я обрав таку тему для роботи.
Після презентації науково-експериментальних проектів представників місії ЮНЕСКО проводять на виставку творчо-мистецьких робіт суспільно-гуманітарного профілю. Вишивка, гончарство, народні промисли – усе, чим багата полтавська земля та її обдаровані діти.
Станіслав Довгий, президент Малої академії наук України
- З кожним роком рівень робіт, рівень підготовки учнів значно зростає. Ми практично є учасниками всіх авторитетних організацій міжнародних з питань наукової освіти, обдарованості. І наші діти беруть участь практично в усіх світових конкурсах (більше 20 конкурсів). І звідусіль діти привозять кожного року призові, перемоги.
Рівнем підготовки дітей, їхніми творчими роботами та науковими проектами ЮНЕСКівці залишилися задоволені.
Жан-Поль Жуст Нгоме Абьяго, представник місії ЮНЕСКО
- Я дуже вражений рівнем підготовки студентів та учнів, рівнем, на якому проводиться сам захід. По поверененню до Парижа буде підготовлена доповідь, яка стосується відвідання України щодо контролю якості, і потім ця доповідь буде передана до управління ЮНЕСКО.
У Малій академії наук України сподіваються на позитивне рішення ЮНЕСКО. А у Полтавському національному університеті вірять у те, що ці талановиті діти після закінчення школи неодмінно вступлять до полтавських вишів, і далі продовжуватимуть свою роботу на благо української науки.