Енергія сонця для економії в кишенях українців

Наші співвітчизники все частіше замислюються над альтернативними джерелами енергії. За кордоном, наприклад, вже давно заощаджують на освітленні за допомогою сонячних панелей та світлодіодних ламп. Наскільки вигідно застосовувати ці технології у бізнесі в нашому регіоні – у наступному матеріалі.

Цей чоловік знає, як економити на «комуналці». Артем Вірченко – директор енергосервісної компанії. Для полтавських журналістів він проводить екскурсію серед сучасних приладів, які дозволяють заощаджувати на освітленні і гарячій воді. Ось це, наприклад, – система гарячого водопостачання в літній період. Термін окупності її – один сезон. 

Артем Вірченко, директор енергосервісної компанії

- Тут всередині, окрім покриття цього синього, який ви бачите, знаходиться трубочка з проміжним теплоносієм. В даному випадку – це фріон. Він, нагріваючись, вскипає, передає тепло цьому баку. В баці вже безпосередньо нагрівається вода для санітарно-технічних потреб.

У регіонах, де в холодну пору року температура не опускається нижче -10, продовжує пан Артем, цю систему можна використовувати і взимку. Упродовж всього року, запевняють фахівці, відчутна користь і від сонячних панелей. Одна із приватних фірм в Полтаві не побоялася встановити їх на своїй території. Як наслідок – нині рахує власну вигоду.

Сергій Лисенко, комерційний директор енергосервісної компанії

- Треба було проектну документацію, треба було узгодити все, прокласти мережі туди, встановити його все. Це досить затратно все. Поставивши його, ми отримали економію, яка за 8 місяців окупилася. Все, що було.

А цей прилад називається інвертор. Він дозволяє отриману енергію за «зеленим тарифом» поставляти державі.

/Він ту електроенергію, яку ми накопичуємо, або одразу приймаємо від сонця, він її синхронізує. Це такий дуже складний процес/

Приватні компанії все більше цікавляться сонячними панелями. А от державні структури поки що до цього ставляться пасивно, кажуть експерти. На відміну від їхніх колег із Японії. Юлія Мельник, голова громадської організації «Еко-Лтава», нещодавно повернулася із Країни Сонця, що Сходить. Каже: у цій державі питання енергозбереження стоїть на першому місці.

Юлія Мельник, голова ГО «Еко-Лтава»

- Країна повністю залежна від зовнішніх джерел енергії. Особливо, після зупинки атомних електростанцій після великого землетрусу. Тому в них кожен кіловат енергії на рахунку. Енергія коштує дорого – 24 єни за один кіловат за годину. Тому є дуже великі державні програми із субсидіювання енергоефективного обладнання, відновлювальної енергетики.

Крім того, укладання так званих ЕСКО-контрактів, застосування електронних систем енергоменеджменту тощо. Завдяки обліку енергії є можливість зрозуміти, де вона втрачається, і які заходи впроваджувати, щоб цього не відбувалося.

Стрічка новин