12 чоловік на Полтавщині мають статус осіб, постраждалих від торгівлі людьми

Трохи менше року тому, у березні 2016, поліція області, профільні управління обласної державної адміністрації та неурядові організації підписали Меморандум про співпрацю. Про підсумки роботи розповіли на прес-конференції.

23 березня минулого року національна поліція Полтавської області, профільні підрозділи обласної держадміністрації та БО «Світло надії» підписали Меморандум. В його рамках було досягнуто домовленості щодо проведення спільних заходів для протидії торгівлі людьми на Полтавщині.

Валентин Кириченко, начальник відділу боротьби зі злочинами, пов'язаними із торгівлею людьми ГУ НП у Полтавській області

- Я думаю, цей рік був такої плідної співпраці, ми дуже багато і таких превентивних заходів провели щодо торгівлі людьми, але і виявляли на теренах нашої області сам вид торгівлі.

Роман Дрозд, заступник виконавчого директор БО «Світло надії»

- За минулий рік в нашу організацію звернулося 12 чоловік, котрі за міжнародною ідентифікацією вважаються постраждалими від торгівлі людьми.

8 чоловік на Полтавщині постраждали від трудової експлуатації, є такі, що зазнали торгівлі органами, сексуальної експлуатації, примусового жебрацтва, втягнення у злочинну діяльність. На даний час 5 осіб мають державний статус постраждалих від торгівлі людьми. У центрі адаптації, що по провулку Шевченка 5 а, зараз працюють із однією із таких жертв. 

Ольга Гришко, програмний спеціаліст БО «Світло надії»

- Випускник інтернату, який поїхав працювати на будівництво у Російську Федерацію, і після 10 місяців роботи і здачі об'єкту їх просто вивезли в ліс і жорстоко побили. 

Проблема торгівлі людьми в Україні та на Полтавщині має прихований характер: часто жертви відмовляються звертатися до поліції чи інших структур. Хоча вони мають можливість отримати як грошову допомогу, так і відновити документи, отримати тимчасовий притулок, психологічну та медичну допомогу, а ще – соціально побутові послуги і харчування. 

Максим Демченко, виконавчий директор БО «Світло надії»

- Коли ми починали цю діяльність, піднімали дискусії, нас сприймали з іронією – а що, у нас в Україні є така проблема? Так, на жаль, є, і так, на жаль, її потрібно вирішувати.

Стрічка новин