Закулісся депутатського дебюту-привітання жінок з 8 березня

Найбільш обговорювана подія цього тижня в Полтаві – привітання жінок депутатським корпусом обласної ради. Кілька сміливців на чолі з головою вдихнули нове життя у стару пісню гурту «Краяни». І наступного ранку після запуску в соцмережах «прокинулися відомими». Закуліссям – кому належить ідея заспівати, чи одразу вдалося узяти потрібні ноти та чи справді не розраховували на піар – поцікавилася Олена Ляшенко.

Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради

- Ідея від початку і до кінця моя, як і переважна більшість ідей, які обласна рада реалізовує неполітичних.

Ось він – чиновник, який відійшов від традиції писати вітальні слова на біг-бордах міста. Голова розповів: коли народилася ідея заспівати, опитав усіх депутатів-чоловіків, чи готові долучитися. Більшість поставилася схвально, проте, засумнівалася у своїх музично-вокальних даних. Погодилися узяти участь 8 депутатів, а на фініш вийшло 5 відважних. 

Пісню запустили в інтернет та на екран в центрі міста напередодні 8 Березня, у день свята її транслювали місцеві канали. А про перепости та обговорення у соцмережах – годі говорити. Олександр Біленький запевнив: за славою не гналися, такий ажіотаж навколо дебюту для депутатів несподіваний.

Сергій Старченко, Заслужений артист України

- Ми звикли, що депутати роблять якісь справи неполітичні, інколи одне одному... б'ються. А тут наші депутати співають.

 Вибрати пісню, трохи підтягти голоси допоміг гурт «Краяни». Режисером виступив колись журналіст, а зараз – спеціаліст інформаційного відділу обласної ради Ігор Середа. Зйомки організували у Краєзнавчому музеї, а звук записували на студії телерадіокомпанії «Лтава».

Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради

- В мене немає жодного досвіду, я вперше взяв гітару в руки, коли мені було десь 13-14 років, тільки через те, що займався спортивним туризмом, в походах хлопець, який не вміє грати на гітарі, так трошки випадав із загального ансамблю спортсменів. Мої репертуари – це туристські пісні. Не більше того.

Тренер новоспечених зірок розповідає: ідею вдалося реалізувати в життя за кілька тижнів. 

Сергій Старченко, Заслужений артист України

- Роздали кожному мінуса цієї фонограмочки, щоб вони послухали, подивилися, і слова. Депутати вивчили слова. Потім ми зібралися у Петра Сливки на студії, і там уже зробили одну репетицію спочатку вокальну, під фортепіано.

Самій пісні – майже 4 десятки років, вона із репертуару гурту «Краяни», хто написав до неї слова і музику – не пам'ятають навіть самі виконавці. Сергій Старченко розкрив таємницю: депутатів в амплуа піснярів ми ще побачимо.

Стрічка новин